סגור

סערת כיסוי הראש נמשכת: "התנשאות וכפייה"

לאחר שלינור אברג'יל ספגה השמצות בשל הופעתה עם כיסוי ראש בטקס המשואות, ומחאתה של ח"כ שרן השכל שיצאה להגנתה והצטלמה בכיסוי ראש בעצמה, נשים נוספות מצטרפות להגנת אברג'יל

חדשות כיפה
ה באייר התשעט
,
10 במאי, 2019 10:04
לינור אברג

לינור אברג'יל בטקס המשואותצילום: צילום מסך

"מאחורי הביקורת הארסית נגד לינור אברג'יל מסתתרת התנשאות גדולה, שלא לדבר על כפייה הפוכה, של אלה הלא סובלים את הדת". כך כותבת הבוקר ח"כ פנינה תמנו שטה (כחול לבן), המצטרפת להגנה על לינור אברג'יל, שהנחתה את טקס המשואות בערב יום העצמאות כשהיא עוטה כיסוי ראש, וספגה השמצות ברשת בשל כך משופט בדימוס, עודד אל-יגון.
תמנו שטה הוסיפה כי "לצערנו, המבקרים את אברג'יל חושבים לעצמם וטועים בגדול, שכאן בישראל יש מקום בקדמת הבמה הראשית רק לנשים חילוניות, כאילו רק החילוניות היא נאורה, מתקדמת ופתוחה. כמי שגדלה בבית דתי, אני גאה באימי ואחותיי שהולכות עם כיסוי ראש. אין שום מקום לאמירות פוגעניות מסוג זה. לינור היא קודם כל אישה חזקה ומעוררת השראה בעבור רבות ולכל אישה ולכל אדם יש זכות לבחור את הדרך שלו. 
והכי חשוב, נזכיר לכל המבקרים, המצקצקים והמלגלגים על כיסוי הראש של לינור - לכל אחד ואחת, לא משנה המראה, המוצא, המין/הנטייה והדת בחברה הישראלית, יש מקום בטלוויזיה שלנו בפרונט הישראלי. כן כן סביב מדורת השבט".

השכל עם כיסוי הראש

השכל עם כיסוי הראשצילום: לשכת ח"כ שרן השכל

כזכור, אמש הצטלמה ח"כ שרן השכל (ליכוד) עם כיסוי ראש, בפוסט שהעלתה לרשת, כהזדהות עם אברג'יל, וכתבה כי "בחירתה של אישה לשים כיסוי ראש היא אישית, אינדיבידואלית, ומעל הכל צריכה להיות שלה; ולא של אף אחד אחר. גברים שמעבירים ביקורת ולועגים לבחירתה של אישה לשים כיסוי ראש, אינם שונים מגברים שדורשים ומצווים על נשותיהם או בנותיהם לשים אותו. בשני המקרים, זו פטרונות שפשוט דוחה אותי".

גם מגישת הטלוויזיה איה קרמרמן, חברתה של לינור אברג'יל, הצטרפה להגנה עליה: "בחלומות הלילה לינור לא יכלה לקוות שבזכותה מישהי תיקח על עצמה לשים כיסוי ראש, גם אם זה רק לשבוע. אני לא יודעת מי החמוצים שטרחו לשוטט ברשתות החברתיות ולהפיץ ארס במקום לחגוג. לינור לא נראתה 'דוסית' בטקס אלא סופר שיקית. צנוע זה השחור החדש". כתבה קרמרמן.

10.05.2019

1. בשם הצניעות (סבתא)

ישי כיסוי ויש כיסוי. תרבוש ענק, קונסטרוקציה מפוארת כמו זו של אברגיל אין בה צניעות אלא התפארות ודרישה לתשומת לב. מיותר. כיסוי ראש פשוט הינו אכן צנוע לעומת משהו מוזר שאי אפשר להתעלם ממנו. לא נאה.

דווח על תגובה לא ראויה
10.05.2019

2. מה? זאת "דתייה" זאת? (FABBY)

מה כל היופיופיות הזו - האם זה מייראת שמיים המגדלאור הזה על הראש? או נועד (בעידוד רבניות) כדי למשוך גברים דתיים ומוסלמיים אדוקים (שהרי גם הנשים הערביות לובשות מיני סמרטוטים על הראש)...מה זו ההתלבשות וההתגנדרות הזו על פדחות אלו שמכריזות קבל עם ועדה "שופוני" כמה אני מושכת ויפה בדתיות המתגנדרת שלי...

דווח על תגובה לא ראויה
10.05.2019

3. רגע, התוקף ברשת הינו שופט בדימוס? אחד מ"אבירי הדמוקרטיה והשוויון"??? (אם אלו תוצרי הרשות השופטת, הנה עוד הוכחה לכך שהיא צריכה ניעו)

דווח על תגובה לא ראויה
10.05.2019

4. אברגיל הזו מחטיאה רבים ובפרהסיה (להקי אותה)

זועה

דווח על תגובה לא ראויה
10.05.2019

5. כל המעירים הצבועים שיתביישו הם בעצמם (בת מלך)

איפה כל המתחסדים למינהם כשבנות ישראל מופיעות על במות בחוסר צניעות משווע . איפה אתם כשישראל מיוצגת באירוויזיון על ידי אישה סופר פרובקטיבית או דני אינטרנשיונל הסוטה. רק כיסוי ראש פתאום מקפיץ אותכם, צבועים!

דווח על תגובה לא ראויה
10.05.2019

6. בשם החופש -שמו לב, (יפה)כשהזמרת נטע ברזילי הופיעה עם תסרוקות מוזרות על הראש, זה היה בסדר גמור, ובשם החופש כיבדו את זכותה לבחור את צורת הופעתה. היכן החופש הזה עכשיו?!

דווח על תגובה לא ראויה
11.05.2019

7. שקט כולם היא בת מלך והיא מלכה (יהודיה)

וואי שקט תנו לה ללבוש איך שהיא רוצה

דווח על תגובה לא ראויה
11.05.2019

8. שקט כולם היא בת מלך והיא מלכה (יהודיה)

וואי שקט תנו לה ללבוש איך שהיא רוצה

דווח על תגובה לא ראויה
12.05.2019

9. תגובה לשופט (אורטל)

צפיתי בתגובה של השופט שאמור להיות נאור וחכם
אינטילגנטי פשוט אדם מסכן רדוד ששופט אנשים לפי מראה ללא תוכן ותכלית. יהודי חסר שורשים לזהות ללא אמונה לרחם עלייך.
חבל שמערכת המשפט נראית כך ואתה מייצג אותה.
שנאת חינם כול מה שעברנו מאויבנו שואה וטבח המוני.
אתה במקום לאחד את עם ישראל מפלג אותו ושונא את עצמך ואת השורשים שלך כיהודי.... אם את בכלל יהודי.
יש לערוך ניקוי יסודי במערכת המשפט שאותו התחילה השרה איילת שקד.

דווח על תגובה לא ראויה
12.05.2019

10. מפחידות התגובות של הדתיים (לילי)

אתם באמת חושבים שהמדינה שייכת לכם, מה?
ועד שלא תסיימו לנסות ולכפות את דיעותיכם החשוכות על המגזר החילומי לא תירגעו, מה?
וכמה שאתם חופרים על סיר הלילה שאברג'יל הפרחה חבשה לראשה. מה בדיוק צנוע בו?

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

עבודות נרחבות. צומת פת, ארכיון צילום: נתי שוחט, פלאש 90

פקקים בירושלים: שינויים ועבודות בצמתים מרכזיים

קרא עוד