80 ח"כים בעד שחרור פולארד, המצוי בסכנת חיים

מצבו של המרגל הישראלי התדרדר משמעותית בסוף השבוע האחרון. במקביל, עצומה הקוראת לשחרורו תוגש היום לנשיא המדינה, שיעביר אותה בקרוב לידיו של נשיא ארה"ב ברק אובמה

אורי פולק 08/04/12 09:34 טז בניסן התשעב

80 ח"כים בעד שחרור פולארד, המצוי בסכנת חיים

חברי הכנסת במאמץ מאסף למען שחרורו של המרגל הישראלי הכלוא בארה"ב, יונתן פולארד, שמצבו הרפואי הדרדר משמעותית במהלך סוף השבוע האחרון. היום (א') יוגש מכתב עליו חתומים למעלה מ-80 חברי כנסת הקוראים לנשיא ארה"ב, ברק אובמה, לשחרר את פולארד.

נשיא המדינה שמעון פרס יקבל את העצומה מידיהם של חברי הכנסת אורי אריאל ורונית תירוש, ראשי השדולה למען פולארד בכנסת, על מנת שיגיש אותה בפגישתו הקרובה עם נשיא ארה"ב בוושינגטון.

"יהונתן פולארד מרצה קרוב ל-27 שנים בכלא, מתוכן 7 שנים בבידוד. הן הוא והן מדינת ישראל הביעו חרטה עמוקה על פעולותיו. אנו מודעים לכך שגם בכירים אמריקניים שמכירים את כל החומר המסווג הנוגע לפרשה, ובעבר אף התנגדו בחריפות לשחרורו, תומכים כעת בשחרור", מציינים הח"כים.

לדבריהם,"מצבו הבריאותי של פולארד קשה ביותר, והדבר גובל בסכנת חיים של ממש. כנציגי הציבור בישראל, אנו מבקשים ממך לקצוב את עונשו של יהונתן ולשחרורו לאלתר. אנו מאמינים כי מעשה זה יביא כבוד לערכי הצדק והחמלה שארה"ב וישראל מבוססות עליהן, ושאתה כבוד הנשיא, הנך מנושאי דגלם".

ביום שישי אושפז פולארד בבית חולים סמוך לבית הכלא שבו הוא נתון, בעקבות החמרה במצבו הבריאותי שבאה לידי ביטוי בכאבים עזים שהוא חש. מצבו הרפואי של פולארד התדרדר מספר פעמים בחודשים האחרונים. בוועד למען פולארד ציינו כי מהמידע המצוי בידיהם - פולארד בסכנת חיים. כך גם אמר הרב הראשי לישראל, הרב יונה מצגר, לאחר ששוחח עם רעייתו של פולארד, אסתר.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר