8 אנשים עשירים מול חצי עולם

דו"ח חדש מראה כי 8 האנשים העשירים בעולם מחזיקים הון השווה להונם המצרפי של 3.6 מיליארד העניים בעולם. האדם העשיר בתבל הוא ביל גייטס, והיכן ממוקם מייסד פייסבוק.

משה ויסטוך 17/01/17 07:43 יט בטבת התשעז

8 אנשים עשירים מול חצי עולם
shutterstock, צילום: shutterstock

ארגון הצדקה 'אוקספם' פירסם אתמול (ב') דו"ח חדש המצביע על כך שהפערים בין עשירים לעניים בעולם רק הולכגים וגדלים.

ממצאי הדו"ח הראו שהונם של שמונת האנשים העשירים ביותר בעולם הוא כ- 426 מיליארד דולר, השווה לסכום שבו מחזיקים ביחד 3.6 מיליארד האנשים העניים בעולם. הנתונים פורסמו לקראת פיחתו של הפורום הכלכלי היום בדאבוס. הנתון המעניין ביותר הוא שרק לפני שנה, כדי להשוות את סך הונם של כמחצית מהחיים בעולמנו, היה צריך לאגד את 32 העשירים בתבל.

אז מי הם שמונת המיליארדרים הראשונים? ביל גייטס הוא הראשון עם הון מוערך ב-75 מיליארד דולר. במקום השני נמצא מקים חברת האופנה "זארה", אמנסיו אורטגה הספרדי, שלו 67 מיליארד דולר. אחריו נמצאים איש העסקים וורן באפט עם 60.8 מיליארד, במקום הרביעי, הטייקון המקסיקאי קרלוס סלים עם 50 מיליארד, ומייסד "אמאזון" ג'ף בזוס ניצב במקום החמישי עם 45.2 מיליארד דולר.

במקום השישי ברשימה נמצא מיודענו מארק צוקרברג, המחזיק בהון מוערך של 44.6 מיליארד דולר. במקום השביעי, מייסד "אוראקל" לארי אליסון עם הון של 43.6 מיליארד דולר, ואחרון אך עדיין סביר להניח שמרוצה, ראש עיריית ניו יורק לשעבר מייקל בלומברג עם 40 מיליארד דולר.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר