7.5 שנות מאסר על עזרא שיינברג

בית המשפט המחוזי בנצרת קבע את עונשו של הרב, שהורשע בעבירות מין נגד מספר נשים מקהילתו. 2 הצדדים צפויים לערער על גזר הדין לבית המשפט העליון. האם הוא ישתחרר בעוד כשנתיים?

משה ויסטוך
כא בשבט התשעח
,
06 בפברואר, 2018 12:57
ישתחרר בעוד שנתיים? עזרא שיינברג

ישתחרר בעוד שנתיים? עזרא שיינברגצילום: פלאש 90. באסל עווידאת

בית המשפט המחוזי בנצרת גזר היום (שלישי) 7.5 שנות מאסר על עזרא שיינברג, שהורשע בעבירות תקיפה מינית של מספר נשים מקהילתו לשעבר.

מאחר והוא עצור מאז שהוגש נגדו כתב אישום, בשנת 2015, ובהנחה ששליש ינוכה מתקופת מאסרו יתכן והוא ישוחרר כבר בעוד כשנתיים. הצדדים מתכוונים לערער על ההחלטה לבית המשפט העליון

נגד שינברג (49), שעמד בראש קהילת אורות האר"י בצפת, הוגש לפני יותר משנתיים כתב אישום שככל עבירות של אונס, מעשי סדום, מעשים מגונים, שיבוש הליכי משפט והטרדה מינית ב-12 נשים שונות. עם זאת, במסגרת הסדר טיעון שנחתם עמו בקיץ האחרון הוא הואשם לבסוף בתקיפה מינית של 8 נשים.

מי שהתייחס לפני גזר הדין לנושא הוא רב העיר צפת, הרב שמואל אליהו, שפוצץ אץ הפרשה לאחר שהגיעו אליו מספר תלונות על שיינברג. בראיון לתוכנית מנדי ביתאן ב"כאן מורשת" הוא אמר כי הוא "מקווה לגזר דין חמור גם לטובתו. שלא ימשיך במעלליו הרעים. שלא נחזור עם הטעות שנעשתה עם ברלנד הרשע. סיפר לכולם שהוא מסכן, אומלל וחולה. שוחרר מהכלא ועכשיו הוא יוצר בקול תרועה רמה ואומר שהוא לא אחד מל"ו צדיקים אלא ראש הל"ו צדיקים. צריך להגן על הציבור מפני ארורים כאלה". 

על יחס הציבור לרבנים שלכאורה סרחו הוא אמר כי "הכי טבעי וברור מי שעובר על דין תורה – בסוגיות של בין אדם למקום ובין אדם לחברו, מקומו לא יכירנו כרב. מדובר בכלל מאוד ברור: לשום אדם, מקובל, רב או צדיק, אסור לעבור על מה שכתוב בתורה. אם רב מלטף נשים – באותו הרגע הוא פסול פסול פסול. אם רב מעז לפגוע באשה – הוא פסול. בגבר נגיעה מינית – אין לו שום היתר. אסור ללמוד ממנו ואסור להתקרב אליו. הוא צריך תשובה".

06.02.2018

1. חשכת האר"י ק' (יהודה)

דווח על תגובה לא ראויה
08.02.2018

2. אני לא מבין! כאלו עבירות חמורות ורק 7.5 שנים???? (מיר)

לא ברור לי מה חושב בית המשפט, אם אכן הוא פגע כל כך חמור בכל כך הרבה נשים, למה רק 7.5 שנים? צריך 7 שנים על כל אישה שפגע בה, יחד 56 שנה...

דווח על תגובה לא ראויה
08.02.2018

3. אני לא מבין! כאלו עבירות חמורות ורק 7.5 שנים???? (מיר)

לא ברור לי מה חושב בית המשפט, אם אכן הוא פגע כל כך חמור בכל כך הרבה נשים, למה רק 7.5 שנים? צריך 7 שנים על כל אישה שפגע בה, יחד 56 שנה...

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למצולמות אין קשר לכתבה צילום: פלאש 90

חולת קורונה אובחנה באולפנת צביה באשקלון, מאות תלמידות ואנשי צוות יכנסו לבידוד

קרא עוד