700 אלף לולבים יסופקו לקראת חג סוכות

מירב הלולבים גדלים בקיבוצים דתיים בעמק בית שאן ובראשם טירת צבי. הודות להגדלת היצור בישראל אין צורך ביבוא ממצרים או מדינות אחרות

יונתן אוריך, כיפה 11/09/13 14:22 ז בתשרי התשעד

מגדלי התמרים יספקו השנה 700 אלף לולבים לקראת חג סוכות, כשני שליש מהם מהקיבוצים בבקעת בית שאן - עמק המעיינות שבחלקם מטעים מיוחדים ללולבים. כמות נוספת של 200 אלף לולבים נשלחה לקהילות היהודיות בארה"ב.

מירב הלולבים גדלים בקיבוצים דתיים בפיקוח של משגיחי כשרות שמבקרים במטעים ונמצאים בקשר שוטף עם המגדלים לכל אורך השנה. קיבוץ טירת צבי, שהוא גדול יצרני הלולבים בישראל, מגדל כעשירית מהכמות הארצית.

מזכ"ל תנועת הקיבוץ הדתי, נחמיה רפל, מסר שהודות לחלקות המיוחדות לגידול לולבים הגענו למצב שהחקלאים הישראלים מספקים את מלוא התצרוכת של הלולבים בארץ ואף מייצאים לחו"ל במחירים שווים לכל נפש וללא צורך ביבוא. ליהודי שמקיים מצוות יש ערך מוסף כאשר ארבעת המינים עליהם הוא מברך גדלו באדמת ארץ ישראל והוא תורם ברכישתם לחיזוק החקלאים והחקלאות.

מחירו של לולב לצרכן נע מ-25 שקל ועד 300 שקל ללולבים מהודרים. על פי הערכה יגיע ענף הלולבים להיקף מכירות של 50 מיליון שקל במחיר לצרכן כולל חלקם של גורמי התיווך.

לדברי מזכ"ל הקיבוץ הדתי, הכנסות מגדלי התמרים ממכירת לולבים מגיעות לכשליש מכלל הענף ומכירת הלולבים והפרי מחזקים זה את זה. אנו שמחים שלמרות העדר היבוא נשמרה יציבות המחירים הודות להגדלת היצור המקומי.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר