7 שרים לנתניהו: לדון מחדש בסוגיית שחרור אסירים

בעקבות הירצחם של שני חיילי צה"ל בימים האחרונים, חתמו שבעה שרים - ביניהם בנט, אורבך ואריאל - על קריאה לכינוס הממשלה ולבלימת המהלך לשחרור אסירים פלסטינים

יונתן אוריך, כיפה 23/09/13 19:00 יט בתשרי התשעד

7 שרים לנתניהו: לדון מחדש בסוגיית שחרור אסירים

שבעה שרים בממשלה שיגרו היום (ב‘) מכתב שנשלח לפני שעה קלה לראש הממשלה בנימין נתניהו, זאת בדרישה לכנס את הממשלה בהקדם לדיון מחודש על שחרור האסירים. על המכתב חתומים השרים: נפתלי בנט, ישראל כץ, אורי אורבך, אורי אריאל, עוזי לנדאו, סופיה לנדבר ויאיר שמיר.

תחת הכותרת ”דיון מחודש בממשלה על מדיניות שחרור האסירים“, כותבים השרים כי ”בימים האחרונים היינו עדים לשני מעשי רצח קשים אשר גבו את חייהם של שני חיילי צה״ל: סמ"ל תומר חזן ז״ל, וסמ״ר גל קובי ז״ל. לאור האמור נבקשך לכנס בהקדם את מליאת הממשלה, זאת על מנת לדון בהמשך מדיניות שחרור האסירים לאור ההתפתחויות האחרונות“.

כזכור, ממשלת ישראל החליטה בחודש יולי האחרון לשחרר 104 אסירים ביטחוניים פלסטינים, כאשר השלב הראשון שכלל את שחרורם של 26 אסירים בוצע באמצע חודש אוגוסט. את המהלך הזה מבקשים שבעת השרים למנוע, זאת לאחר ששרי ”הבית היהודי“ בחרו להתנגד באותה הצבעה וקראו לביטול המהלך.

בנט עצמו שיגר אתמול מכתב לראש הממשלה, בו כתב כי "בחסות חגיגות המשא ומתן, הפך חג הסוכות לחג של דם. מכיוון ששחרור המחבלים הוגדר מראש כתלוי במשא ומתן, אין ספק שישנן לצערנו התפתחויות מאז תחילת המשא ומתן המחייבות את הממשלה לחשב את דרכה מחדש. התשובה לטרור צריכה להיות מלחמה ברוצחים ולא שיח עם מעודדי רוצחים".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר