7 שנים אחרי ההתנתקות: רק 35% מהמשפחות בבתי קבע

כך עולה מנתונים שהציגה היום מנהלת תנופה בפני ועדת השרים לסיוע לעקורי גוש קטיף. ל-20% כלל אין פתרון באופק. השר הרשקוביץ: שוב מוכח כי העקירה הייתה אסון לאומי ואישי

אורי פולק, כיפה 02/07/12 16:41 יב בתמוז התשעב

ועדת השרים לסיוע לעקורי גוש קטיף בראשות השר דניאל הרשקוביץ כונסה היום (ב') במשרד ראש הממשלה. בדיון סקר מנכ"ל מינהלת תנופה, הרב ד"ר אופיר כהן, את מצבן של משפחות העקורים. מהסקירה עולה כי 7 שנים לאחר העקירה, 35% מהמשפחות מתגוררות בבתי הקבע, 35% נמצאות בתהליכי בניה, 10% בשלבי פיתוח המגרשים ו-20% טרם החלו בבניה.

במספרים מוחלטים, מתוך 1204 משפחות שנעקרו מבתיהם מדובר ב-420 משפחות שמתגוררות כבר בבתי הקבע ו-423 משפחות שנמצאות בתהליך בניית בית הקבע, 118 משפחות בשלבי פיתוח המגרשים ו-243 משפחות טרם החלו בבניה.

לשם השוואה, בשנה שעברה רק 26% מהעקורים התגוררו בבתי הקבע, 52% היו בתהליכי בניה ו-22% טרם החלו בבניה. כמו כן הוחלט בדיון להקצות 50 מיליון שקלים נוספים לצורך רכישת ופיתוח קרקעות עבור חקלאי גוש קטיף, והתאמתן לגידול בחממות.

יו"ר ועדת השרים לסיוע לעקורים, שר המדע והטכנולוגיה, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ אמר בדיון כי "אנו מקבלים שוב הוכחה שהעקירה היתה אסון לאומי ואישי, וחלק מהבעיות שנוצרו הן מעוות שלא יוכל לתקון. יש לציין לשבח את פעילות הגופים השונים העושים לילות כימים לשיקומם של העקורים בתיאום והכוונה של ועדת השרים".

"בניגוד להבטחות הממשלות הקודמות כי 'לכל מתיישב יש פתרון', הרי שכשנכנסתי לראשות הוועדה לפני שלוש שנים מצאתי שטרם נחתמו הסכמי העתקה וכלל לא אותרו קרקעות לבניית הקבע. לאור נתונים אלו ובזכות העבודה המאומצת של כל הגורמים, ההתקדמות בכניסה לבתי הקבע היא נחמה פורתא", הוסיף הרשקוביץ.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר