56 חודשי מאסר למנכ"ל ישיבת תקוע לשעבר

אוריה גזית הורשע בגין יצירת מיזם שקרי, במסגרתו קיבל במרמה יותר משלושה מיליון שקל. "מדובר במעשים שהצריכו תכנון, מחשבה מעמיקה ויצירתיות, הרחוקים מרחק רב ממעידה חד פעמית", אמרה התובעת

חדשות כיפה
כד בטבת התשעח
,
11 בינואר, 2018 11:49
מעצר

מעצרצילום: shutterstock

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (ה') 56 חודשי מאסר בפועל על אוריה גזית, שכיהן בעבר כמנכ"ל ישיבת ההסדר ביישוב תקוע שבמזרח גוש עציון.

גזית הורשע בגין יצירת מיזם מתוחכם ורב היקף, במסגרתו הציג מצג שווא שלפיו ישנם תורמים המעוניינים להקים עמותה. על סמך זה גזית הועסק וקיבל שכר של 35 אלף שקלים בחודש, בנוסף לרכב מפואר ותנאים נלווים נוספים. בסך הכל הוא קיבל סכום של יותר משלושה מיליון שקלים.

התובעת, עו"ד דקלה לוי דמרי אמרה: "במעשיו הותיר הנאשם את נפגעי העבירה במצב שכיסיהם התרוקנו לחלוטין, והכל על סמך מצג השווא. בית המשפט קבע כי מדובר במעשים שהצריכו תכנון, מחשבה מעמיקה ויצירתיות, הרחוקים מרחק רב ממעידה חד פעמית". עוד קבע השופט כי "במעשיו ביצע הנאשם מעשי מרמה ואחיזת עיניים, ודרס בכך את המפעלים שהקימו וניהלו נפגעי העבירה".

בית המשפט גזר על הנאשם עונש מאסר ממושך של 56 חודשי מאסר, מאסר על תנאי ופיצוי כספי בסך 300 אלף שקל.

18.01.2018

1. אני יכול להביא עובדות מהשטח -יש ירידה במוטיבצייה (יהודי)

ב"ה
הבן שלי התגייס לפני חצי שנה במסגרת ההסדר. אני יכול לספר לכם עליו ועל החברים שלו שעוד לפני הגיוס כבר היה להם ברור שהם הולכים לצאת ידי חובה וליהנות עם החברים. אני מצטט דיבורים שלהם לאחר מה שהם ראו אצל אלאור אזרייה ובעוד הרבה התנהלויות תמוהות כגון מה שהצבא מסכנת את הבנים שלנו בכדי לא לפגוע באוכלוסייה אזרחית. וכן על זה הדרך.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

גנץ: "המכון הביולוגי יחל בניסוי חיסון הקורונה בבני אדם אחרי חגי תשרי"

קרא עוד