50 פרופסורים קוראים לאשר את פעילות ישיבת חומש בחומש

חוג הפרופסורים לחוסן מדיני וכלכלי קיים סיור וביקור תמיכה וחיזוק בישיבת חומש המתחדשת, הפועלת בהתמדה בחומש זו השנה השביעית. אריה אלדד: לא באנו לכאן כאורחים, אלא כבעלי הבית

חדשות כיפה
כט בכסלו התשעד
,
02 בדצמבר, 2013 11:52

צילום:

לציון 7 שנים לעלייה הראשונה לחומש שהתקיימה בנר רביעי של חנוכה תשס"ז, קיימו אתמול (א‘) כחמישים מחברי חוג הפרופסורים לחוסן מדיני וכלכלי סיור וביקור תמיכה וחיזוק בישיבת חומש המתחדשת הפועלת בהתמדה בחומש זו השנה השביעית. הסיור בהדרכת בני גל מנהל ישיבת חומש, החל בביקור בבור יוסף בעמק דותן, מקום בו אחים מכרו את אחיהם. המבקרים שמעו סקירה על קרב עמק דותן במלחמת ששת הימים מפי חבר בחוג, פרופ' אלישע האס, אשר השתתף כלוחם חי"ר בכח שפרץ מזרחית לג'נין.

לאחר הביקור במרגלות תל דותן יצאו חברי החוג אל מצודת שאנור וחורבות הישוב. בכניסה לשאנור נתקלו המבקרים בערבים שהסתובבו וערכו פיקניק על חורבות בית הכנסת של הישוב, הערבים סולקו מיידית מהמקום ובקומה השנייה של המצודה שמעו הפרופסורים סקירה על מעמדן החוקי של קרקעות יו"ש ועל אזלת היד של המדינה הנובעת מאבדן הדרך וההכרה בבעלות עם ישראל על כל ארץ ישראל, סיפור הגבורה על עמידתם של ישובי צפון השומרון באירועי ה'אינטיפאדה השנייה' וחידוש הישוב שאנור ע"י גרעין של משפחות דתיות לאחר שמרבית תושביו נאלצו לעזבו.

רבים מחברי החוג הביעו מורת רוח ואכזבה גדולה מהתנהלותו של שר הביטחון משה (בוגי) יעלון שלא די בכך שדו"ח לוי איננו מתקבל בממשלה כפי שהובטח אלא דווקא בתקופת כהונתו נפגעת האחיזה היהודית בחומש ומערכת הביטחון מאפשרת לערבים להיכנס לחומש.

גולת הכותרת של הסיור היה כמובן הביקור בחומש , תצפית מעל בריכת המיים אל כל שפלת החוף מאשקלון ועד לפאתי חיפה, פרופ' אריה אלדד, וד"ר גדי אשל סיפרו על הקמת מטה חומש תחילה ועליות אלפים לחומש פעם אחרי פעם כשהצבא והמשטרה לא מצליחים למנוע מהציבור שצעד ברגל להעפיל ולהגיע לחומש, בני גל סיפר את סיפורו של הישוב חומש שעל אף האתגרים הביטחוניים הקשים תושבי הישוב עמדו בגבורה רבה והישוב המשיך והתפתח למרות הכל, עד שדווקא ממשלת ישראל החליטה להחריב את הישוב.

יו"ר חוג הפרופסורים ח"כ לשעבר אריה אלדד, אמר כי ”באנו היום לצפון השומרון לא כאורחים אלא כבעלי בית. עמק דותן וצפון השומרון כולו הינם אבני דרך חשובות ביותר. דרך האבות שלארכה עברנו היום הינה חוט השדרה שלארכה התרחשה ההיסטוריה שלנו: יוסף הצדיק, אליהו הנביא, מלכי ישראל ויהודה“.

אלדד ציין כי ”בחודשים האחרונים מערכת הביטחון מאפשרת לערביי האזור הידועים ברצחנותם עוד מלפני קום המדינה, להגיע ולהיכנס לחומש, מעשה שעלול לאפשר לערבים להשתלט אל מקום אסטרטגי זה“.

”כבעלי הבית על ארץ ישראל באנו לחזק את גיבורי חומש ואת ישיבת חומש המתחדשת ולדרוש את השבת הישוב היהודי אל צפון השומרון ובחומש תחילה. יש לאשר את פעילות ישיבת חומש המתחדשת בחומש באופן מיידי“, הוסיף אלדד.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x
אילוסטרציה צילום: shutterstock

אושר בכנסת: מענקים בסך 500 ש"ח ינתנו להורים לילדים

קרא עוד