סגור

47 ראשי סניפים ופעילים לבנט: מנה את הרב דורון דנינו למנכ"ל הרבנות הראשית

פרסום ראשון: 47 ראשי סניפים ופעילים בולטים בבית היהודי הגישו עצומה לבנט בדרישה למנות את הרב דנינו לתפקיד מנכ"ל הרבנות הראשית. ל'כיפה' נודע כי הרבנים הראשיים נתנו את הסכמתם למינוי

חנן גרינווד, כיפה
כ בתמוז התשעד
,
18 ביולי, 2014 13:13
הבית היהודי

הבית היהודיצילום: הבית היהודי

מחלוקת בין הרבנים לסגן שר הדתות לקראת פשרה: עצומה חדשה עליה חתמו עשרות ראשי סניפים בבית היהודי ונשלחה בימים האחרונים לבכירי הבית היהודי קוראת להם למנות את הרב ד"ר דורון דנינו למנכ"ל הרבנות הראשית לישראל ולמנוע את הקרע עם הרבנים הראשיים לישראל המתנגדים למועמדיו של סגן השר. בין מובילי המהלך: יו"ר תל רגב ויו"ר ועידת המרכז של הבית היהודי אריה פרג'ון. "אנו 47 ראשי סניפים, חברי הבית היהודי החתומים מטה, פונים אליכם מנהיגי הבית היהודי, בקריאה להימנע מעימות מיותר ומזיק עם הרבנים הראשיים לישראל בסוגיית בחירת מנכ"ל הרבנות הראשית לישראל. נודע לנו כי הרבנים הראשיים מוכנים ללכת לקראתנו למען השלום ולהסכים למועמד המקובל עליהם ומשתייך למפלגת הבית היהודי למרות רצונם הטבעי במועמד משלהם".

הרב ד"ר דנינו הינו מרצה וחוקר באוניברסיטת בר אילן ובמכללה החרדית. בבחירות האחרונות לכנסת הוצב במקום ה-20 ברשימת הבית היהודי אך לא נבחר. בין היתר חבר הרב דנינו בארגון רבני צהר וחבר הועדה הרעיונית-מדינית של תנועת הקיבוץ הדתי.

במכתב כותבים ראשי הסניפים כי "שמחנו להיווכח שאחד השמות שהעלו הרבנים הוא הרב ד"ר דורון דנינו המשמש בתפקיד בכיר בלשכתו של סגן השר הרב בן דהן, ואשר היה מועמד הבית היהודי לכנסת. "מדובר במינוי ראוי מאוד בפני עצמו, מינוי שגם מהווה הצלחה לתנועת הבית היהודי שסוף סוף תגיע להישג משמעותי ברבנות, וגם יזכה להסכמה על ידי הרבנים הראשיים לישראל שמתנגדים בתוקף לכל שאר ההצעות של מפלגת הבית היהודי".

חברי הבית היהודי אף מתייחסים למחלוקת שהתגלתה בין הרבנים הראשיים לסגן שר הדתות במסגרתה פסלו הצדדים את המועמדים שהועלו על ידי הרבנים וסגן השר ומזהירים מפני ההשלכות. "בימים אלה חשוב מאוד לזכור שהליכה גסה נגד רצונם של הרבנים עלולה להוביל למשבר חמור ביחסי משרד הדתות והרבניים הראשיים לישראל, וליצור חלילה קרע בין הציבור הדתי לאומי לציבור החרדי. כמנהיגים מקומיים של סיעת הבית היהודי אנו מתנגדים בתוקף למהלך שיגרום להשפלתם ולפגיעה במעמדם של הרבנים הראשיים העומדים בראש הממסד הדתי בישראל, אשר עיניהם של ישראלים רבים צופות אליהם".

לדברי יוסי כהן מזכיר סניף מרחבי גליל עמקים שחתם על העצומה "בחירתו של דורון דנינו למנכ"ל הרבנות תוביל אותנו אל דרך המלך. גם נוכל לרשום ניצחון מובהק של הבית היהודי בבחירת מנכ"ל הרבנות הראשית לישראל, וזאת מבלי לקרוע את החבל העדין שמקשר בין משרד הדתות לרבנים הראשיים לישראל העומדים בראש הממסד הדתי, ובין בני הציונות הדתית לבני תורה ממגזרים חרדיים".

עצומת חברי הבית היהודי מגיע על רקע התקדמות המהלכים בבחירת מנכ"ל הרבנות. ביום ראשון צפוייה להתקיים פגישה בין סגן שר הדתות לנציב שירות המדינה משה דיין לגבי מינוי חברת ועדת הבחירה של מנכ"ל הרבנות.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

המשלחת הישראלית נוחתת באמירויות, אמש צילום: מתי שטרן, פלאש 90

הסכם ראשון נחתם בין ישראל לאמירויות

קרא עוד