45% מהדתיים הלאומיים: ישראל בעיצומה של הקצנה דתית

מסקר שבחן את תגובות הציבור לתופעת הדרת הנשים בחברה הישראלית עולה כי 53% מכלל הציבור סבור כי מדינת ישראל עוברת בשנים האחרונות תהליך של הקצנה דתית משמעותית

אורי פולק 21/12/11 12:48 כה בכסלו התשעב

53% מהציבור הישראלי סבור כי מדינת ישראל עוברת בשנים האחרונות תהליך של הקצנה דתית - כך עולה מסקר שערך השבוע פרופ' אבי דגני, נשיא קבוצת גיאוקרטוגרפיה, סביב נושא הדרת נשים בחברה הישראלית.

הסקר מצביע על היקף התופעה המטרידה את מרבית הציבור הישראלית, שאכן סבור כי מדובר בתהליכי הקצנה, כחלק ממגמה, ולא בתופעה יחידאית של הדרת נשים. עוד עולה מהסקר כי אפילו 13% מהחרדים מסכימים כי ישראל מצויה בעיצומו של תהליך ההקצנה.

23% מהנשאלים סבורים כי הסטטוס-קוו נשמר בסך הכל ואילו 13% סבורים כי ישראל נעשית מדינה חילונית יותר. 10% ציינו כי אין להם דעה בנושא. עוד מתברר כי 45% מהציבור הדתי-לאומי חשים אף הם בהקצנה.

הציבור הישראלי סבור כי הסיקור התקשורתי של הדרת הנשים מהמרחב הציבורי מתאפיין באובייקטיביות. 41% מהנשאלים השיבו כי התקשורת מסקרת את הנושא ומפרשת אותו באופן אובייקטיבי, כך שיש גם מי שרואה את הצד של החרדים. רוב הציבור גם איננו מקבל אפשרות, שבחן הסקר, לפיה התקשורת נרתמה לקמפיין המשרת מפלגות חילוניות או מכירת עיתונים. ל-18% לא הייתה דעה בנושא.


כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר