סגור

40% מתושבי אלעד רוצים לעזוב את העיר

מסקר שנערך באמצעות מכון "מאגר מוחות" והוזמן על ידי תנועת ´טוב לאלעד´, עולה כי 41% מתושבי העיר נתקלו באפליה בקבלת ילדיהם למוסדות החינוך וכי רוב תושבי העיר עובדים לפרנסתם

חדשות כיפה
י בחשון התשעד
,
14 באוקטובר, 2013 13:11
מיכאל יעקובסון

מיכאל יעקובסוןצילום: מיכאל יעקובסון

שבוע וחצי לפני הבחירות לרשויות המקומיות מתגלים נתונים מדאיגים על מידת שביעות רצונם של תושבי אלעד מעירם. על פי סקר דעת קהל שנערך על ידי חברת "מאגר מוחות" עבור רשימת 'טוב לאלעד' עולה כי 40% מתושבי אלעד היו מעדיפים לעבור לעיר אחרת. עוד עולה מנתוני הסקר כי 66% מהתושבים מאוד לא מרוצים מתפקודה של העירייה, 19% השיבו כי הם מרוצים באופן חלקי, ורק 15% מתושבי העיר מרוצים מאוד מתפקודה של העירייה.

ראש רשימת "טוב לאלעד", אהרן קורנפלד, אומר כי ממצאים אלו ואחרים, שנתגלו בסקר, דוגמת העובדה ש- 41% מתושבי העיר נתקלו באפליה בקבלת ילדיהם למוסדות החינוך בעיר וכי כ-30 אחוז מבעלי זכות הבחירה בעיר טרם החליטו אם להשתתף בכלל בבחירות הקרובות לראשות ומועצת העיר - מהווים "תעודת עניות" לפרנסי העיר, שלוחי כל המפלגות הדתיות והחרדיות, אשר הצליחו להמאיס את עצמם ואת העיר על חלק נכבד מתושביה בדרך ניהולה של העירייה בשנים האחרונות. "רשימת 'טוב לאלעד' באה לעולם כדי לשנות את המציאות הזו ולהעניק לאלעד תקווה חדשה ומהסקר עולה כי היא תהיה הפתעת הבחירות עם 2 נציגים במועצת העיר" ציין קורנפלד.

בנוגע לתפקודה של מערכת החינוך בעיר 50% אינם מרוצים, 22% מרוצים באופן חלקי ורק 28% אחוז מתושבי העיר מרוצים מתפקודה של מערכת החינוך. בתחום התחבורה הציבורית: 40% מהתושבים לא מרוצים, 25% מרוצים באופן חלקי ורק 35% מהתושבים השיבו כי הם מרוצים מתפקודה של התחבורה בעיר.

בסקר נשאלו התושבים עד כמה חשוב להם שיהיו יותר פעילויות תרבות ופנאי לילדים ולמבוגרים בעיר, 78% מהתושבים השיבו כי חשוב להם מאוד, 13% אמרו כי זה כלל לא חשוב, ו 9% חושבים שזה לא מאוד חשוב שתהיה ספריה.

מנתוני הסקר עולה כי רוב מובהק של (66%) מהתושבים עובדים לפרנסתם, 27% הם אברכים והשאר נמנעו מלהשיב.

הסקר נערך בקרב 448 תושבים אשר גילם הממוצע הוא 35. כרבע מהמשיבים בכלל המדגם 23% מתגורר באלעד 1-6 שנים, יותר ממחציתם ( 56%) 7-12 שנים וכחמישית 21% מתגוררת ביישוב 13 שנים ומעלה. לפיכך, הרוב המוחלט של המשיבים 77%, מתגורר ביישוב 7 שנים ומעלה.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מטוס קרב של חיל האוויר. ארכיון צילום: דובר צה"ל

דיווח בסוריה: ישראל תקפה באזור חלב

קרא עוד