200 רבנים בכינוס נגד מימון רפורמים: "זו מלחמה על נשמת העם"

מאות רבנים השתתפו בכינוס חירום שיזמה הרבנות הראשית נגד החלטת המדינה לתקצוב ראשי קהילות רפורמיות. הרב שלמה עמאר: "משמעות ההחלטה היא קריעת העם לשני עמים, סכנה שאין לה תרופה"

אורי פולק, כיפה 27/06/12 10:10 ז בתמוז התשעב

200 רבנים בכינוס נגד מימון רפורמים: "זו מלחמה על נשמת העם"
יחצ, צילום: יחצ

כ-200 רבני קהילות וערים השתתפו אתמול (ג') בכנס חירום שיזמה הרבנות הראשית לישראל, כמחאה על החלטת המדינה על תקצוב ראשי קהילות רפורמיות, אשר מעתה יקבלו משכורות במימון המדינה.

את הכנס הוביל הרב הראשי שלמה עמאר, אשר נשא דברים בכנס ואמר כי מדובר ב"מלחמה על הנשמה של עם ישראל". הרב עמאר קרא שלא להעניק תקציב לרפורמים ושכן לדבריו הדבר יאפשר במרוצת הזמן גיורים וחופות שאינם מוכרים על ידי ההלכה.

"אם זה יתבצע אז נצטרך לעשות חלילה פנקסי יוחסין, וזו הסכנה הגדולה. כרגע, למרות המחלוקות שיש בעם ישראל, אנחנו מתחתנים זה עם זה. אבל אם לא נוכל, המשמעות היא של קריעת העם לשני עמים, זו סכנה שאין לה תרופה", אמר הרב עמאר, שציין כי "צריך להתפלל על העניין הזה לא פחות מאשר כשנורים טילים וכשיש מלחמות. זו גזירה קשה".

הרב יונה מצגר נשא אף הוא דברים בפני הרבנים וטען כי דרך התנועה הרפורמית אינה מוכיחה את עצמה, שכן רק עשרה אחוזים מבני הדור השלישי לרפורמים נשארים יהודים. "3,500 שנה הדרך שלנו ניצחה", אמר הרב הראשי מצגר, שציין כי ההתנגדות להחלטת המדינה היא "זעקה מעומק לבנו על עתיד האומה היהודית".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר