20 מיליון שקלים לפיתוח קברי צדיקים

תכנית חדשה מבית היוצר של משרדו של שר הפריפריה, אריה דרעי, תפעל למשיכת מטיילים אל אתרי דת וקברי צדיקים בדגש על הגליל. דרעי: "התכנית תייצר מקומות עבודה ותתרום לכלכלה"

נתנאל לייפר, כיפה 09/11/15 11:43 כז בחשון התשעו

20 מיליון שקלים לפיתוח קברי צדיקים
המשרד לשירותי דת, צילום: המשרד לשירותי דת

אריה דרעי, השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, הודיע היום (ב') יקצה 20 מיליון ש"ח ממשרדו לפיתוח אתרי דת ובכללם קברי צדיקים. לדברי השר דרעי, ההשקעה באתרי הדת, בהם מבקרים לטענתו מיליוני ישראלים ויהודים מהעולם מדי שנה, תייצר מקומות עבודה ותתרום לכלכלה בפריפריה.

דרעי שעזב לאחרונה את משרד הכלכלה, כדי להימנע מאישור מתווה הגז הטעון אישור שר הכלכלה, מבקש להצדיק את פתיחתו של המשרד החדש העוסק בפריפריה חברתית וגיאוגרפית.

"המדינה תשקיע 20 מיליון שקל בבניית מסלולי תיירות חדשים ופיתוח תשתיות תיירות, אתרים היסטוריים ודתיים והקמת מרחבים תיירותיים בין רשויות שבשטחם נמצאים אתרי תיירות דתיים של כל הדתות בגליל" מסרו בלשכתו של השר. דרעי עצמו הוסיף ואמר: "אנחנו גאים במורשת שלנו. יש מיליוני ישראלים ויהודים שנוהגים להתפלל בקברי צדיקים לפחות פעם בשנה והתכנית תייצר מקורות משיכה למטיילים ומקומות תעסוקה לתושבי הגליל".

בעבר תכניות דומות זכו להתנגדות חריפה של גורמים בציבור הדתי והחרדי שטענו כי הפיכת קברות צדיקים לאתרי תיירות תגרום לזילות ולפגיעה בהם, מעניין יהיה לראות כיצד הם יקבלו את התכנית החדשה אותה מוביל יו"ר ש"ס, אריה דרעי, והאם עובדת היותו חרדי תקל עליו להעביר את התכנית הצפויה להעביר כספים גם לאתרי דת שאינם יהודיים.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר