סגור

2 רבני ערים מתייצבים לצד הרבנות הראשית

לאחר שמועצת הרבנות טענה כי המשרד לשירותי דת הפקיע את סמכותה בבחירת רבני ערים, בחרו שניים מהם, שמונו כחברים בוועדות הבחירה, לפרוש. "המינוי ללא ידיעתי. אני מתנגד לעניין", אמר רבה של גבעתיים

משה ויסטוך
ו בטבת התשעח
,
24 בדצמבר, 2017 9:00
הרבנים הראשיים

הרבנים הראשייםצילום: פלאש 90

המאבק בין הרבנות הראשית למשרד לשירותי דת נמשך. בעקבות טענות מועצת הרבנות נגד משרדו של השר אזולאי, הודיעו שני רבנים כי הם פורשים מוועדות הבחירה ברבני הערים שמונו אליהם.

רב העיר גבעתיים הרב פנחס אדרי, שמונה כחבר בוועדת הבחירות לבחירת רב עיר ספרדי בראשון לציון, כתב במכתבו למועצת הרבנות כי: "המינוי ללא ידיעתי ולא תואם איתי דבר ואני מתנגד לעניין".

כמוהו נהג גם רבה הראשי של כפר יונה הרב עוזי שוויצה, שמונה לחבר וועדת הבחירות לבחירת רב העיר בני ברק, ובהודעה שמסר כתב כי "לאחר שנודע לי כי המינוי אינו בהסכמת מועצת הרבנות הראשית, אני מודיע כי לא אוכל לקבל את המינוי אלא באישור מועצת הרבנות הראשית".

כזכור, בסוף השבוע פורסם כי הרבנות הראשית תקפה בחריפות את המשרד לשירותי דת, על שהפקיע את סמכותה בבחירת רבנים למספר ערים וטענו כי ההליך מעורר תמיהות רבות.

ברבנות טענו כי במשרד לשירותי דת התעלמו מהנחיות מועצת הרבנות והפקיעו את סמכותם בבחירת רבנים לערים יהוד, בני ברק וראשון לציון. לדבריהם, הדבר נעשה לאחר שמזכיר מועצת הרבנות הרב רפאל פראנק, שיגר מכתב לשר דוד אזולאי ויועצו הבכיר, בו זימן אותם לישיבה מיוחדת על רקע תהיות שעלו בנוגע להליך בחירת הרבנים, ביניהן הניסיונות של המשרד למנות רבנים לערים שבהן התכיפות נמוכה משמעותית לעומת ערים אחרות שבהן לא מכהנים רבנים ראשיים כבר זמן רב.

גורם המעורה בנעשה מסר ל'כיפה' כי הסיבה לסדרי העדיפויות נעוצה בעובדה "שבערים שבהן הזדרזו אנשי המשרד למנות רב, הן ערים שבהם לש"ס יש דריסת רגל משמעותית"

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ראשי סיעות מממשלת השינוי, החיוכים ישרדו את הישיבה המשותפת? צילום: רענן כהן

5 נושאים שיכולים לפרק את הממשלה ולנפץ לבנט את החלום

קרא עוד