17 שנים בלי הרב נריה: ”איחה את הקרעים בינינו“

מאות בני אדם השתתפו באזכרה במלאת 17 שנה לפטירתו של הרב משה צבי נריה, בהם עשרות רבות מתלמידיו. הרב אליעזר שמחה וייס: ”הייתה לרב נריה המסוגלות לדבר אל כל סוגי האוכלוסייה“

מאיר סטרמן 03/12/12 17:50 יט בכסלו התשעג

17 שנים בלי הרב נריה: ”איחה את הקרעים בינינו“
מאיר סטרמן, צילום: מאיר סטרמן

אזכרה במלאות שבע עשרה שנה לפטירתו של הרב משה צבי נריה נערכה היום (ב‘) בבית העלמין ביישוב כפר הרא"ה. באזכרה השתתפו מאות אנשים, תושבי היישוב, תלמידיו, תלמידי ישיבת בני עקיבא כפר הרא“ה וישיבת נחלת ישראל בכפר חסידים, מוקירי זכרו ורבנים, ביניהם גם הרב אברהם צוקרמן, הרב בני נכטיילר לשעבר מזכ"ל ישיבות בני עקיבא, הרב מנחם פילקס ראש מנהל בני עקיבא, הרב אמי קלכהיים ראש ישיבת בני עקיבא כפר הרא"ה, הרב אליעזר שמחה וייס רב היישוב והמועצה האזורית עמק חפר והיישוב כפר הרא"ה.

הרב וייס אמר כי ”לרב נריה היה את המסוגלות לדבר אל כל סוגי האוכלוסייה. יום אחד ראיתי דמעות בעיניו לאחר ששוחח עם אחד הילדים שהיה בהליך גיור. היה לו רגש ושמחה לכל אחד ואחד ובמיוחד לאלו שהגיעו מעולם החושך לארץ ישראל".

”חכמינו זיכרונם לברכה למדונו שיוסף הצדיק שאב את כוחו לעמד בניסיון הגדול בבית פוטיפר, בזכות דיוקנו של אביו של שנראה לו באותו העת. אנו באנו לכאן להתייחד עם הרב נריה ועם הזיכרונות בכדי לשאוב כוח ממנו בהיזכרנו בדמות דיוקנו, איך למד ולימד תורה, איך התפלל, איזו אהבת תורה, עם ישראל וארץ ישראל בערה בקרבו“, הוסיף הרב וייס.

בנו של הרב נריה, הרב נחום נריה, אמר כי דרכו של אביו הייתה ”לאחות את כל הקרעים, אוי לספינה שאבדה קרבניטה“.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר