סגור

נתניהו מחתים את המפלגות החרדיות וסמוטריץ' על הסכם נאמנות לבחירות הקרובות

על פי הפרסום בחדשות 12 נתניהו מחתים את ראשי ש"ס, יהדות התורה ו'הציונות הדתית' על מסמך נאמנות שקובע שלא יוכלו לנהל משא ומתן עצמאי בבחירות הקרובות. 'הציונות הדתית' מכחישה: "אין לנו כל כוונה לחתום"

שירה שור, חדשות כיפה
יא באדר התשפא
,
23 בפברואר, 2021 17:03
ראש הממשלה

ראש הממשלהצילום: Yonatan Sindel/Flash90

שלושים יום לבחירות והמהלכים להכרעה בגושים מתרקמים. היום (ג') פורסם כי ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו, מחתים את ראשי המפלגות החרדיות, ש"ס ויהדות התורה, ואת בצלאל סמוטריץ', ראש מפלגת "הציונות הדתית", על מסמך נאמנות, הסכם שקובע שהמפלגות הללו לא יוכלו לנהל משא ומתן עצמאי בבחירות הקרובות, כך על פי פרסום בחדשות 12. עמית סגל פרסם כי ליצמן ודרעי כבר חתמו על ההסכם.

נוסח המסמך שעליו חתמו פורסם על ידי יקי אדמקר: "אנו ראשי המפלגות הח"מ מתחייבים להקים יחד ממשלה משותפת כדי לממש הזדמנות מיוחדת להקים ממשלת ימין אמיתית".

הנה נוסח המסמך שעליו חתמו כבר נתניהו, דרעי, גפני וליצמן. לא יודע מה לגבי סמוטריץ' pic.twitter.com/cvL0FoDEvM

— יקי אדמקר (@YakiAdamker) February 23, 2021

 

מפלגת "הציונות הדתית" הגיבה לפרסום והכחישה את המיוחסה לה: "אין לנו כוונה לחתום על 'מכתבי נאמנות' שהוכחו כחסרי משמעות בעבר ולא הביאו לממשלת ימין. הנאמנות היחידה שלנו הינה לדרך ולערכים ונהיה חלק רק מממשלה שתבטא אותם".

במפלגתו של סמוטריץ' הוסיפו: "שמחים שהליכוד מפיצים את הסכם העודפים שנחתם בין הליכוד לציונות הדתית (הגלוי לעין כל בוועדת הבחירות) ושעליו יו״ר הציונות הדתית לא הסכים לחתום עד שנתניהו התחייב בחתימתו לקווי יסוד ברורים של ממשלת ימין, ובהם: שמירה על הזהות היהודית של מדינת ישראל, שמירה על ארץ ישראל וחיזוק ההתיישבות, תיקון מערכת המשפט, ועוד. הציונות הדתית מחויבת רק לדרך ולערכים ולא לאדם כזה או אחר ותהיה חלק רק מממשלה שתממש אותם בפועל".

דפנה ליאל פרסמה כי סמוטריץ׳ דרש מנתניהו לחתום על מסמך נגדי שמטרתו למנוע מצב שבו שוב יו"ר הציונות הדתית ישאר בחוץ, ומפלגת שמאל תיכנס פנימה. בנוסף, במסמך מפורטים מה יהיו קווי היסוד של הממשלה הבאה, מבחינת סמוטריץ' ואנשיו.

 

סמוטריץ

סמוטריץ'צילום: Oren Ben Hakoon/POOL

 

בלוק שכזה קרה כמעט בכל מערכות הבחירות האחרונות ונתניהו קיבל מראשי גוש הימין חתימה על מסמך נאמנות אליו כבר כמה פעמים. מסמכי הנאמנות הללו צצים בד"כ כאשר בליכוד מתחילים לחשוש כי הם עלולים לאבד את הגוש הטבעי שמעמיד את נתניהו בראשות הממשלה.

יו"ר הקואליציה וסיעת הליכוד, ח"כ מיקי זוהר, הגיב על חידוש בלוק הימין: איחוד גוש הימין חשוב לניצחון הימין. היינו ונשאנו מאוחדים, לא יצליחו להפריד ביננו. בע״ה נפעל ביחד למען עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל".

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן הגיב לפרסום: "נתניהו שוב מקים גוש חרדי משיחי עם ליצמן, דרעי, סמוטריץ ובן גביר.  גדעון, יאיר, נפתלי, במקום להתרפס בפני דרעי וליצמן, תצטרפו ליוזמה שלי ותתחייבו להקים ממשלה ציונית וליברלית בלי ש"ס ויהדות התורה".

בנוסף כתב בחשבון הטוויטר שלו בתגובה:

ומה עם עבאס?

 

ומה עם עבאס? pic.twitter.com/aS3ugCstFc

— אביגדור ליברמן (@AvigdorLiberman) February 23, 2021

23.02.2021

1. מצחיק, בן אדם שלא מקיים הסכמים והתחייבויות מחתים על הסכם נאמנות... (יצחק)

דווח על תגובה לא ראויה
23.02.2021

2. סמוטריץ שיקר בנוגע לתואר שני שלא היה לא. כל הרשימה שלו לא שירתה בצבא או שירתה באופן סימלי. (שרון)

דווח על תגובה לא ראויה
23.02.2021

3. תקווה-ימינה מפלגת שלטון רעננה (יוסף בן אליה )

השם עימנו , תקווה-ימינה = מפלגת שלטון , כרגע 27 מנדטים ,(ליכוד 28 כרגע) ויכולים להגדיל עד לפחות 32-36 אם , עובדים נכון , צריכים להצהיר שאם יש רוטציה (נפתלי וגדעון שני צדדים של אותו מטבע ממש)תהיה רק בין נפתלי וגדעון ראשון מי שהכי הרבה מנדטים, תקווה-ימינה : מפלגת שלטון ימנית , מוסרית ופעמיים יותר קלין-מן מיאיר , כי יאיר קלין-מן מבחינת החלק הדמוקרטי רק , גדעון ונפתלי קלין-מן מבחינת הדמוקרטי והיהודי , מדינה יהודית ודמוקרטית .
האלטרנטיבה לליכוד( ביבי גם לא קלין -מן דמוקרטי (המשפט), וכל שכן לא קלין-מן יהודי (פחות דתי מגנץ ואפילו מיאיר (יאיר שומר כיפור)
תקווה-ימינה : מפלגת שלטון ,
תקווה (הצד לך ביבי מהמטבע) תשתה מנדטים ממחנה לך-ביבי כי רק תקווה-ימינה , מפלגת שלטון עם 27 מנדטים אלטרנטיבה אמיתית לביבי .
ימינה (צד ימני של המטבע ,מסורתי ועם יותר נציגים מזרחים ב% מהליכוד תשתה מנדטים ממחנה הימין כולו כולל חרדים כי
תקווה-ימינה היא מפלגת שלטון דמוקראטית , נקייה , מסורתית ואפילו מזרחית יותר מהליכוד וכמובן רעננה , אפילו בבג"ץ(מועצת הזקנים) , (אפילו דוד המלך שלט עד גיל 70) בני 70+ , לא מכהנים וכל שכן שלא מתחילים קדנצייה חדשה , שלום וברכה מאת יוסף בן אליה

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

דרך חברון צילום: Nati Shohat/Flash90

ניסיון לינץ' בירושלים | ח' הותקף באכזריות: "חבורת ערבים תקפה אותי ושוחררה"

קרא עוד