סגור

ראש המכינה הקדם צבאית לנשים: "לא לגייס נשים לסיירות"

ראש מכינת 'צהלי' הרבנית מיכל נגן הגישה תצהיר לבג"ץ בנושא שירות נשים ביחידות המיוחדות: "גיוס נשים לסיירות באופן מיידי וגורף יסב נזק למתגייסות בהליכי המיון וההכשרה ולאורך השירות... חיילות ביחידות מיוחדות יידרשו למאמץ גופני ממושך וקיצוני, שאינו מותאם למבנה הגוף הנשי"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
כא בחשון התשפא
,
08 בנובמבר, 2020 17:55
הרבנית מיכל נגן

הרבנית מיכל נגןצילום: מכינת צהלי

מחר (ב') צפוי להתקיים דיון בבג"ץ על קבלת נשים כלוחמות בסיירות. בחוות דעת מפתיעה, יוצאת הרבנית מיכל נגן, ראש המכינה הקדם צבאית הראשונה לבנות דתיות - 'צהלי' - לקראת גיוס נגד שילוב נשים ביחידות המיוחדות בעת הזו.

הרבנית נגן מתריעה בפני פתיחה נמהרת של היחידות המיוחדות לגיוס נשים, בחוות הדעת שפרסמה כתבה כי "חיילות ביחידות מיוחדות יידרשו למאמץ גופני ממושך וקיצוני שאינו מותאם למבנה הגוף הנשי". לדבריה, "תפקידי לחימה בסיירות הם יוצאי דופן, פתיחה גורפת של היחידות המיוחדות עלולה להסב נזקים קשים למתגייסות צעירות ותפגע בתהליך החשוב של שילוב נשים בצה"ל".


(הרבנית מיכל נגן בשיעור בנושא גיוס נשים)

עוד היא כותבת כי "מבין שלל התפקידים הפתוחים בפני נשים בצה"ל כיום, תפקידי לחימה הם יוצאי דופן. בנוגע אליהם, התמונה שאני מכירה מהשטח – מורכבת מאוד. חרף המאמצים שמשקיע צה"ל בנושא, אני יודעת על קשיים משמעותיים שעודם קיימים בשילוב נשים בתפקידי לחימה. לצערנו, למרות הרצון הטוב שעל קיומו אין חולק, במקרים רבים טרם נמצאו לקשיים אלה פתרונות מספקים. הדברים נאמרים על סמך ניסיון מצטבר רב, ומבוססים על עדויות רבות של חיילות בשטח, בוגרות שלנו, שחוו ושחוות את ההתמודדות על בשרן".

בהמשך המסמך משתפת הרבנית נגן מניסיונה בתחום: "במהלך השנים נתקלתי במקרים רבים מדי של צעירות שנפגעו כתוצאה מכך שלא סופקו להן התנאים הראויים. בראש ובראשונה מדובר בהתאמת המאמצים הגופניים ליכולות, שבהיעדרה נפגעו חיילות. נוסף על כך, מדובר בפגיעה במרחב האינטימי והאישי של החיילות והחיילים, בעיקר ביחידות השדה ובתרגילים. נתקלנו גם בבעיות פרט שונות שהחמירו עקב המימוש של פתיחת תפקידים מסוימים לנשים בלי להתאים את התקנים ובלי תשומת לב מספקת לפרטי הפרטים".

לקראת סיום מדגישה הרבנית נגן כי היא "רתומה למלאכת שילוב חיילות בצה"ל... וכי הקריאה לאפשר גיוס נשים לסיירות בשם ערך השוויון חייבת להיות מאוזנת בקריאה לתשומת לב לשלומם של החיילת והחייל, ולדאגה ממוקדת ורציפה למצב בריאותם הגופנית והמנטלית".

חוות הדעת המלאה של הרבנית מיכל נגן לבג"ץ:


להורדת הקובץ


 

08.11.2020

1. גברת, את המפלצת הזאת את יצרת וממשיכה ליצור. (אריאל)

דווח על תגובה לא ראויה
08.11.2020

2. דווקא ביחידות מיוחדות הנושא פשוט יותר (יואב)

הסינון שם מדוקדק ואישי. רק מי שבאמת מתאימה תישאר.

דווח על תגובה לא ראויה
09.11.2020

3. להיפך. שם יותר מקצועי וקל בהרבה מובנים. (יאיר)

דווח על תגובה לא ראויה
09.11.2020

4. אלומה=רפורמים! (רם)

דווח על תגובה לא ראויה
09.11.2020

5. צה"ל יורה לעצמו ברגל (אליעזר)

בשנים אחרונות שילובם של נשים במסגרות לוחמות בשם שוויון מדומה, לא תורם כלום בתפקיד החשוב ביותר של צה"ל ,והוא לנצח במלחמה הבאה. (אגע רק ב2 נקודות בלבד בכדי לא להרחיב)
1-בשם השוויון מגייסים יותר ויותר בנות ליחידות קרביות. אבל בכדי שיכלו לעמוד קושי הגופני הכרוך בזה, פשוט מורידים את הרף המאמץ הפיזי ,ויוצרים צבא פחות מקצועי.

2-חייל קרבי שמכשירים אותו ,הוא הופך להיות חייל חיוני לצה"ל למשך 20 שנה ,הרבה אחרי השירות הסדיר שלו . ואילו הבנות אף אחד לא חושב שיש לגייסם לשירות מילואים, כך שתרומתם לצה"ל הינו מוגבל בפז"ם מאוד.

גיוס הבנות ליחידות קרביות נראית כעסקה לא מוצלחת, ואילו צה"ל היה פועל כחברה מסחרית , או קבוצה ספורטיבית שהמטרה העל שלה היא לנצח בכל מחיר, בחיים שלא היו פועלים בצורה כזו.

דווח על תגובה לא ראויה
10.11.2020

6. מיכל (דינה)

דווח על תגובה לא ראויה
10.11.2020

7. מיכל (דינה)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

מתי הבחירות? לוח הזמנים המלא

קרא עוד