סגור

חיות נגד סמוטריץ': "הצעה הנובעת ממניעים לא ענייניים שנועדה רק לנגח את הרשות השופטת"

נשיאת בית המשפט העליון יצאה נגד ההצעה של סמוטריץ להקמת ועדת חקירה לבדיקת ניגוד עניינים בקרב השופטים וטענה: "הרשות שלנו היא אחת הרשויות השקופות והחשופות ביותר לביקורת". סמוטריץ עקץ את חיות: "ד"ש מחברת כלל לבעלך"

חדשות כיפה
כד בתמוז התשפ
,
16 ביולי, 2020 19:02
נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות

נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיותצילום: Ben Hakoon

נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות יוצאת נגד הצעת ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) להקים ועדת חקירה פרלמנטרית לבחינת ניגודי העניינים של שופטי בית המשפט העליון.

לדברי אסתר חיות, "לצד גל הקורונה שעימו אנו נאלצים להתמודד נדרשת הרשות השופטת להתמודד בעת האחרונה גם עם גל עכור נוסף שהגיע לשיא, או שמא אומר לשפל המדרגה, בהצעה שעלתה ונדחתה בכנסת בשבוע החולף בדבר הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת "ניגודי העניינים של בכירי המערכת המשפטית". דומני כי כל בר דעת יכול היה להתרשם כי מדובר בהצעה הנובעת ממניעים לא ענייניים שנועדה אך לנגח את הרשות השופטת בניסיון להלך עלינו אימים ולפגוע בעצמאות השיפוטית ובאמון הציבור בבתי המשפט". 

עוד הוסיפה השופטת חיות כי "חשוב לומר - הרשות שלנו אינה מבקשת "לטאטא דבר מתחת לשטיח". היא נתונה לביקורת, קשובה לביקורת ופועלת בנחישות ובהתמדה לתיקון הטעון תיקון ולהגברת השקיפות של פעילותה. לצד זאת, חשוב לציין כי הרשות השופטת גם כיום היא אחת הרשויות השקופות והחשופות ביותר לביקורת. הדיונים בכל בתי המשפט פתוחים לציבור הרחב (למעט אלה שעליהם מוטל חיסיון על פי דין), השופטים נתונים לביקורת של נציבות תלונות הציבור על שופטים ולדין משמעתי מקום שבו הדבר נדרש והם מחויבים לכללי אתיקה מפורטים ולהסדרי פסלות הקבועים בחוק. אני סמוכה ובטוחה כי למרות גלי הקורונה והגלים העכורים האחרים המתרגשים עלינו בעת הזו, נמשיך לעמוד איתן ולמלא את תפקידנו נאמנה במקצועיות, במסירות ומתוך תחושת שליחות כדרכנו".

סמוטריץ לא נשאר חייב והגיב לנשיאה: "אני מוכן להצעת פשרה. ועדת החקירה תבדוק גם את המניעים שלי וגם את המניעים שלך. מוסכם? נ.ב. תמשיכי לזלזל בכנסת ובעם שהיא מייצגת ואחר כך תתפלאי על התרסקות אמון הציבור במוסד החשוב שאת עומדת בראשו. אה, ועוד דבר קטן - ד"ש מחברת כלל לבעלך שיח'"

16.07.2020

1. הרבה (לפני !)

ניגוד אינטרסים ; מה ? עם החדרה בכח ! 15 ! תומכיי מחבלים לתוך כנסת , - בשעה שיש להם פרלמנט משלהם בעזזזזזע זל ובמו קעקע ע . מה ? עם כליאת שותפתה ה"פפרקליטות" ילדיי התיישבות מלח הארץ בניי 14 ! במרתפיי השבכ ! מה ? עם הייותם משוחדים במיליארדים ! הן בידיי האיחוד האירופיזי הן בידיי קרו וקסנר והן בידיי אי סלם קיצוני . מה ? עם כפייתם לכפות על כנסת לחוקק חוקים לטובת כת נגע סדום ועמורה ! מה ? עם הפלת מחנה הימין באמצעות תפירת תיקים על ראשו

דווח על תגובה לא ראויה
16.07.2020

2. אדם שבמקום לשרת בצבא למד משפטים מחנך אותנו להגינות. ( )

תוקם ועדת חקירה לברר האם סמוטריץ היחיד שהשתמט בצורה כזאת או שהאפשרות הזו עדיין קיימת.
האם הוא קיבל תמיכה של אברך שתורתו אומנותו בשעה שלמד משפטים במכללות קריית אונו?

דווח על תגובה לא ראויה
16.07.2020

3. "הרשות שלנו היא אחת הרשויות השקופות והחשופות ביותר לביקורת" ולכן כל פעם שמישהו מעביר ביקורת או מציע שינוי הוא מסומן כאיום על הדמוקרטיה (שלא לדבר על תהליכים שנעשים בחשאי כמו מינוי שופטים...)

דווח על תגובה לא ראויה
16.07.2020

4. הקמת ועדת חקירה לא תפגע באמון הציבור ברשות השופטת (אי אפשר לפגוע במשהו שלא קיים)

דווח על תגובה לא ראויה
16.07.2020

5. בתחקיר עיתונאי התגלה שהשופטים לא בהכרח עומדים בכללי האתיקה וניגוד העניינים שהם טוענים. הרשות המחוקקת המייצגת את הריבון רוצה לבחון. את הטענות. (מה פה לא ענייני?)

דווח על תגובה לא ראויה
16.07.2020

6. כן להקים ועדת חקירה ממלכתית (אלי יוסף)

הרהורים מול הכנסת - יום 38.
היום דווח שנשיא בית המשפט העליון גב.חיות אמרה - שהניסיון להקים ועדת חקירה בקשר לניגודי עניינים בין השופטים לבעלי עניין - זה ניסיון להטיל איימים על שופטי העליון.
מעניין שאני אזרח פשוט חש שבית המשפט העליון עשתה ברית טמא עם כנסת ישראל ובכך יחד התגברו על נשמת ישראל. שבית המשפט העליון ,מתיר לי לחמש ולאמן כוחות רצחניים בדרום סודן , מיאנמר , קמרון. הם הופכים אותי - למסייע לרצח עם.
לכן - אני שובת רעב מול כנסת ישראל. בהחלט ראוי שתקום ועדת חקירה ממלכתית שתבדוק - איך שופטי ישראל העזו להתיר פשעים אלה. איך הוסיפו חטא על פשע וגזרו -" צו איסור פרסום " על עצם העתירה לבג"ץ.
יום יבוא ותוקם ועדת חקירה ממלכתית שתחקור התנהלות של כל המערכת המשפטית - מהפרקליטות והיועצים המשפטים ועד העליון. בדרך , כל שרי הביטחון וראשי ממשלה שאשרו . ממשלות שמאל וימין , וכל מנגנון התקשורת שהשתיקו פשעים מחרידים. ובסוף אנחנו כל הציבור נגיד - " אלוקים מה עשינו !".
יוכרז יום צום ויום חשבון נפש - ונבכה ונעשה תשובה .
נשלח אלפי חיילים משוחררים לאותם המקומות שסייענו ליצור גהינום. הפעם הם יתנו שנת שרות של אהבת האדם ונסייע ליצור עבורם גן עדן.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בצלאל סמוטריץ' באולפן כיפה  צילום: כיפה

סמוטריץ': "פנייה של הבית היהודי לנפתלי בנט היא הפניית עורף לציונות הדתית"

קרא עוד