70 שנה בכחולבן: תלמידות "אמונה" מעצבות ציונות

שלוש סטודנטיות מהחוג לתקשורת חזותית במכללה זכו בפרסים מטעם ההסתדרות הציונית העולמית, לאחר שניצחו בתחרות עיצוב כרזות לרגל 70 שנה למדינה. "מוכיחות פעם אחר פעם יכולות עיצוב עדכניות"

חדשות כיפה 18/04/18 19:55 ג באייר התשעח

 70 שנה בכחולבן: תלמידות "אמונה" מעצבות ציונות
הזוכות בתחרות הכרזות עם ראשי ההסתדרות הציונית העולמית, צילום: יח"צ

במסגרת תחרות עיצוב כרזות בנושא 70 שנה למדינה, אותה ערכה ההסתדרות הציונית העולמית, הסטודנטיות הלומדות בשנה ג' בחוג לתקשורת חזותית במכללת "אמונה" התבקשו לעצב כרזות גם הן. את הכרזות עיצבו כל אחת מנקודת מבטה הייחודית והאישית, כיצד היא רואה את מדינת ישראל במבט המחבר עבר והווה.

שלוש מהסטודנטיות, שעבודותיהן היו מקוריות במיוחד אף זכו בפרסים על יצירתן. העבודות נבחרו בקפידה על ידי צוות הנהלת ההסתדרות: אברהם דובדבני- יו״ר ההסתדרות הציונית העולמית, הרב יחיאל וסרמן- ראש המרכז לשירותים רוחניים בתפוצות בהסתדרות הציונית העולמית, יצחק שטיגליץ - מנהל מערך ההסתדרות הציונית העולמית – המערך לשירותים רוחניים בתפוצות. הטקס התקיים במעמד מר שמואל סנדלר- נשיא אפרתה, ועמוס ספראי- ראש המכללה.

הכרזה הזוכה של הודיה רייניהאן:


להורדת הקובץ

הזוכות בשלושת המקומות הראשונים: הודיה רייניהאן במקום הראשון, אביה סקיטל במקום השני, וחנה גלפר במקום השלישי (רחוב יפו אז והיום). נוסף לזוכות, שאר הכרזות שעוצבו בחוג היוו אף הן חלק מערכה חינוכית שנשלחה לאלפי קהילות יהודיות ברחבי העולם.

הודיה רייניהאן, שזכתה במקום הראשון והמכובד, הסבירה את השראתה לעיצוב הכרזה: "כשחיפשתי רעיון לכרזה, מיד עלה לי לראש עניין ההמצאות של מדינת ישראל. נושא ההמצאות הישראליות נוכח ומרכזי בשיח בארץ ובחו"ל, מאד מדבר לכולם וללא מחלוקות, יש בזה הרבה גאווה ישראלית. הפשטתי את הכרזה בצורת מוח, שהוא הבסיס להמצאות. ששת ההמצאות המוצגות בכרזה הן אלה שמזוהות ביותר, מבחינתי, עם המדינה".

הכרזה של אביה סקיטל שהגיע למקום השני:


להורדת הקובץ

אביה סקיטל שזכתה במקום השני סיפרה: "גדלתי בבית מאד ציוני ומחובר לעשייה של עם ישראל. תמיד היה דיבור סביבי על חשיבות המדינה וערכיה. כשהציגו לנו את בריף הכרזות, התחלתי לכתוב סקיצה, ועלו לי לראש כל כך הרבה רעיונות כי מבחינתי יש כל כך הרבה דברים טובים במדינה ולא ידעתי מאיפה להתחיל. 

"מתוך כך, החלטתי לאחד את רעיונותיי לכדי כרזה אחת המציגה 70 סיבות למדינה בהן ניתן למצוא סלנגים, המצאות, אנשים וסמלים, בין הסיבות ניתן למצוא סמלים המגיעים מעולם התוכן שלי וסמלים אוניברסליים. כל אלו מראים את הגיוון והשונות המייחדים את המדינה. אני מזמינה את הצופה בסוף לשאול עצמו מה הסיבה שלו ובכך לעורר איזשהו שיח סביב העניין".

הכרזה של חנה גלפר שהגיעה למקום השלישי:


להורדת הקובץ

גם חנה גלפר שזכתה במקום השלישי, הסבירה את נקודת מבטה וסיפרה: "בכרזה של רחוב יפו, ניתן לראות המשכיות עדינה שציירתי, בין התמונה של אז לתמונה של היום, בעצים ובפסי הרכבת. המשכיות זו מסמלת התקדמות ופריחה במדינת ישראל ובמרכזה, הרכבת קלה המייצגת חדשנות בעיר הבירה". 

יגאל גרוס, ראש החוג לתקשורת חזותית, אמר: "הסטודנטיות מהחוג לתקשורת חזותית מוכיחות פעם אחר פעם יכולות עיצוב עדכניות הנותנות מענה לחברה דיגיטלית מתפתחת. גם בתחרות מטעם ההסתדרות הציונית היהודית קטפו הסטודנטיות שלנו את המקומות הראשונים".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר