חדשות כיפה

תשכחו מהביטקוין: הכירו את הגרסה היהודית 'ביטכהן'

הרבה מוצרים עוברים תהליך 'הדתה' והופכים לכשרים בגרסה היהודית ועכשיו הגיע תור המטבע הדיגיטאלי הכשר. ה'ביטכהן' שהומצא על ידי היזם ויאצ'סלב סמנצ'וק שכבר השקיע 500 אלף דולר בתור התחלה והבהיר: המבע לא יימכר רק ליהודים

ביטקוין החדש

ביטקוין החדשצילום: shutterstock

היזם הרוסי ויאצ'סלב סמנצ'וק הודיע על תוכנית לבצע הנפקה ראשונה לציבור של המטבע הדיגיטלי ה"כשר" הראשון בעולם, שמיועד במיוחד לשימוש חברי קהילות יהודיות ברחבי תבל. כך דיווח אתר החדשות הרוסי RT.

המטבע החדש, ששמו "ביטכהן" - שילוב של שם המטבע הדיגיטלי הפופולרי ביטקוין ושל המילה כהן - נועד לפשט את הביצוע של תשלומים בתוך קהילות יהודיות, אמר סמנצ'וק. עם זאת, המטבע יימכר לכל דורש, ולא רק ליהודים. לדברי סמנצ'וק, הוא השקיע בפרויקט 500 אלף דולר והמטבע הדיגיטלי החדש יהיה מבוסס על בלוקצ'יין שפותח באופן נפרד.

בדה מרקר הסבירו כי בלוקצ'יין היא טכנולוגיה שמאפשרת לבצע העברות כספים ממשתמש למשתמש בלי שצד שלישי יהיה מעורב בעניין - בנק מרכזי או בנק מסחרי. ביטקוין, שנוצר בשנת 2009, היה המטבע הדיגיטלי הראשון שהתבסס על בלוקצ'יין, ומוקדם יותר השבוע טיפס שווי השוק של ביטקוין לראשונה מעל ל-50 מיליארד דולר.

 

13.08.2017

1. אלאור (Yael Brons)

לא תעמוד על דם ....האם ישללו מאזריה כספי המענק והפיקדון? וצורר היהודים אייזנקוט לא שולל כספי מענק ממחבלים מרצחים שפלים שדם יהודים או ערבים על ידיהם ..........ואלאור הגיבור לא נימנה על קבוצה צמאת דם ומוות זו............

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

כנס של הרבנות הראשית צילום: יעקב כהן. דוברות הרבנות הראשית

מאות רבנים קוראים: להפיל הרפורמה בגיור

קרא עוד