תרם מנת דם בפעם ה-300 ביום הולדתו ה-70

משה גלרנטר, כלכלן במקצועו, הגיע לתרום דם בתל השומר בפעם ה-300 ביום הולדתו ה-70. כאות הוקרה על תרומתו הוענקה לו צלחת הוקרה מיוחדת מטעם הארגון

חנן גרינווד, כיפה 24/06/15 10:45 ז בתמוז התשעה

תרם מנת דם בפעם ה-300 ביום הולדתו ה-70
דוברות מדא, צילום: דוברות מדא

משה גלרנטר, תושב רמת גן, כלכלן במקצועו, הגיע הבוקר לתרומת דם, אך במקרה שלו לא מדובר במקרה יחיד, אלא לא פחות מאשר הפעם ה-300 בו הוא תורם דם.

גלרנטר, תורם דם קבוע וחבר בארגון תורמי הדם, הגיע הבוקר לשירותי הדם של מד"א בתל השומר על מנת לתרום את מנת הדם ה-300 שלו וזאת לכבוד את יום הולדתו ה-70. לפני כעשור ציין גלרנטר את תרומת הדם ה-200 שלו לארגון, אולם כפי שמעיד מספר התרומות החדש שלו, הוא מסרב לעצור.

במהלך השנים, גייס גלרנטר גם את שאר בני משפחתו למטרה החשובה של תרומות הדם וביחד תרמו משה ומשפחתו כ-481 מנות ומרכיבי דם.

במהלך האירוע, העניקו מנהלת שירותי הדם של מד"א פרופ' אילת שנער ויו"ר ארגון תורמי הדם יונה קירשנבאום צלחת הוקרה מיוחדת למשה על תרומתו העצומה לארגון.

(צילום: דוברות מדא)

משה שהיה נרגש מאוד הודה לאשתו שעומדת מאחורי רוח ההתנדבות במשפחה, וסיפר שהחל משנת 88 ובמשך 27 שנים מגיע באופן תדיר לתרום דם בשירותי הדם של מד"א, ובנוסף במשך שנים רבות עוסק בגיוס תורמי מנות דם ומרכיבי דם.

מנהלת שירותי הדם במד"א, פרופ' אילת שנער: "משה הוא דוגמה לנתינה טהורה להצלת חייהם של אנשים רבים שזקוקים לטיפול במנות דם ובלעדיהם לא יחיו. הדבר המיוחד ביותר הוא שביום הולדתו הוא לא מקבל מתנות אלא בא ונותן מתנה - תורם מנת דם בפעם ה-300. כל זאת בנוסף להתנדבותו בארגון תורמי הדם והתנדבותו להסברה ולחינוך הנוער בבתי הספר על חשיבות תרומות הדם. זה מדהים בעיני ונוגע ללב".

מנכ"ל מד"א אלי בין: "אומרים שכל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו. במקרה של משה אפשר לומר שהוא הציל עולמות רבים ואני מקווה שעוד רבים ילכו בדרכו של משה. לתרומות הדם חשיבות מכרעת במשימת הצלת החיים וככל שיותר אנשים יבואו ויתרמו דם כך נוכל להציל יותר חיים במדינת ישראל. אני מאחל למשה הרבה בריאות ושיזכה לעוד שנים רבות ומאושרות בהם ימשיך לתרום דם יחד עם כל משפחתו. בשם ארגון מגן דוד אדום אני מודה למשה על תרומתו הגדולה להצלת חייהם של אנשים רבים במדינת ישראל".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר