"תמר כל הזמן נפלה. אמרתי לנדב 'עזוב אותה. אנחנו פשוט נאבד גם אותנו'"

עדות מצמררת. איתן עידן, מניצולי האסון בנפאל שחזר לראשונה את ההחלטה המטלטלת להשאיר מאחור את תמר אריאל. אמרתי לנדב שאנחנו עוזבים אותה והוא פשוט שתק". האזינו

חנן גרינווד, כיפה 20/10/14 18:34 כו בתשרי התשעה

"תמר כל הזמן נפלה. אמרתי לנדב 'עזוב אותה. אנחנו פשוט נאבד גם אותנו'"
באדיבות המשפחה, צילום: באדיבות המשפחה

עדות מצמררת מהאסון בנפאל: בראיון לרדיו גלי ישראל סיפר לראשונה איתן עידן שהיה באותה דבוקת מטיילים עם נדב שהם ותמר אריאל, על ההחלטה להשאיר את תמר מאחור: "אמרתי לנדב שאנחנו עוזבים את תמר, פשוט כל הזמן הרמנו אותה והיא נפלה ואז הרמנו אותה עוד פעם. פעם אחת כשהיא נפלה פשוט אמרתי לנדב 'עזוב אותה, אנחנו פשוט נאבד גם אותנו".

עידן, מניצולי האסון בנפאל שיחזר לראשונה את ההחלטה המטלטלת להשאיר מאחור את תמר אריאל. בתחילה סיפר עידן על הדרך הקשה ועל הפגישה עם תמר תוך כדי ניסיונות להיחלץ מהסופה ואמר "בעליה אני זוכר שראיתי את תמר אריאל, שהיה לה קשה ואז אני ונדב ושני שהיתה איתי, ממש הרמנו אותה, עזרנו לה לעלות והמשכנו. כשגמרנו את העלייה ראינו שבעצם המדריך ברח לנו, לכל מי שנשאר קצת מאחור. זאת אומרת, אם אנחנו עזרנו לה והיו כמה חבר'ה שהתעכבו, היינו למעלה והבנו שאנחנו לבד ומפה התחיל בעצם כל הכאוס המטורף כי אתה נמצא לבד באמצע סופה".

האזינו לעדות המצמררת בגלי ישראל:

[embed]http://upload-community.kipa.co.il/magazine/102020146027.mp3[/embed]

בהמשך סיפר עידן על הניתוק מהשיירה ועל החלטה לעזוב את תמר "אתה לא יודע לאן ללכת, אתה גם לא יכול להסתכל אחורה כי הרוח מטורפת עם שלג, אז אם אתה מסתובב אחורה היא פשוט מקפיאה לך את הפנים, אז כאילו יש לך רק קדימה. אנחנו עם תמר, ותמר היתה במצב כבר שהיה ממש קשה לה ללכת ואני זוכר שהיו חבר'ה צרפתיים שלמישהו מהם היה ג'י פי אס. הלכנו פלוס מינוס על הכיוון שהוא אמר ואז בשלב מסוים אני ונדב ושני שהיינו עם תמר, כבר התעכבנו. פשוט פתחנו פער מהם כי הלכנו הרבה יותר לאט. אני זוכר שנדב לא הפסיק, כל הזמן תפס אותה. והיא נופלת והוא תופס אותה והיא נופלת ואני עוזר לו מקדימה ואז היה שלב שגם מי שחושף את השלג, אתה הולך על העכבות שלו כדי לא לבזבז את הכח בלפלס".

"ומה שקרה זה שהלכנו עם תמר ובשלב מסוים כבר הבנתי שאנחנו ממש ב'פור' אדיר מהשיירה הזאת ואז אמרתי לנדב שאנחנו עוזבים את תמר, פשוט כל הזמן הרמנו אותה והיא נפלה ואז הרמנו אותה עוד פעם. פעם אחת שהיא נפלה פשוט אמרתי לנדב 'עזוב אותה, אנחנו פשוט נאבד גם אותנו' והוא פשוט שתק. הוא בן אדם מיוחד, הוא מסוג האנשים שבחיים לא יעזוב מישהו, אלא אם כן מישהו יבוא ויגיד לו. והוא פשוט קיבל את זה ואני אמרתי לו, אני לוקח את ההחלטה עלי, אנחנו עוזבים. אז התקדמנו לכיוון של שני, שהיא בעצם היתה בנינו לבין הקבוצה כדי לשמור על איזה מרחק ראיה מהם ואז כשהגענו אליה היא שואלת אותנו איפה תמר, אמרתי לה, 'שני אני לקחתי אחריות, ואני אומר לך שהשארנו אותה מאחורה והיא לא יכולה להתקדם, פשוט לא משנה גם אם היינו לוקחים אותה עוד עשרים צעדים קדימה, שלושים צעדים קדימה, יש עוד ארבע שעות ללכת, זה לא הגיוני שהיא תעשה את זה".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר