תגובה לרב שרלו: "אין בעיה עם פרסום הסרטון"

יו"ר ארגון אלמגור דחה את טענות ראש האתיקה של 'צהר' ואמר שישנם שיקולים שונים שגוברים על נושא צנעת הפרט, "גורם לדרג השלטוני, השיפוטי ולאזרחים להתנהל אחרת,

משה ויסטוך
כא בשבט התשעח
,
06 בפברואר, 2018 15:02
זירת הפיגוע באריאל

זירת הפיגוע באריאלצילום: המועצה האזורית שומרון

הרב יובל שרלו יצא היום (שלישי) נגד פרסום הסרטון שתיעד את פיגוע הדקירה אתמול באריאל. עם זאת, יש מי שסבור אחרת.

יו"ר ארגון "אלמגור", המלווה נפגעי טרור, סא"ל במיל' מאיר אינדור הגיב לטענות אחד מראשי 'צהר' ואמר כי "לפרסום הסרטון יש חשיבות גדולה".

לדבריו, פרסום הדברים "מחדיר בין צופיו, את תודעת הזהירות -בעיקר באזרחים וחיילים הנעים בדרכים, באזורי חיכוך". בנוסף הוא אמר כי זה "גורם ליותר ויותר אזרחים להצטרף לסדנאות ושיעורי הגנה אישית".

אפקט נוסף שאינדור זקף לזכות פרסום סרטונים מעין אלה הוא שזה מוביל את "הדרג השלטוני והביטחוני להטמיע את הצורך בשיפור הביטחוני בדרגים המקומיים והמערכתיים". עוד הוא ציין שיש גם השפעה על מערכת המשפט, "הפרסום גורם לדרג השיפוטי להוריד מחסומים משפטיים בפני פעולות יותר נמרצות נגד הטרור ומסייעיו".

לסיום הוא טען כי "כל אלה סיבות הגוברות על צנעת הפרט. מה גם שהמשפחה לא הביעה דעתה נגד הפרסום".

מוקדם יותר התראיין הרב שרלו ל'כיפה' ואמר בין היתר כי "מה שנעשה אתמול חצה את כל הקווים ואני חושב שזה היה לא נכון. למרות שאני מאוד בעד שקיפות ואי הסתרה, פה נחצו הקווים גם במובנים מאוד אישיים של הפגיעה במשפחה וכבוד המת, וגם בהפיכת הסיפור הנורא הזה למשהו מאוד מאוד צהוב"

לדבריו, "הפתרון היה יכול להיות לדוגמה להמתין עד לאחר השבעה ואז לנצל את הסרטון כדי לדון בכל התוצאות החיוביות שהוא יכול להעלות".

06.02.2018

1. דוקא הפעם אני מסכים עם הרב שרלו (מאיר)

יש יתרונות בפרסום הסרטונים הללו, אך גם הרבה מאד נזקים. צער וטראומה למשפחה שצופה בשידור חי ברצח האבא/ בעל/ בן. לא בטוח שזה הצעד הנכון, וודאי שצריך קודם לבקש את הסכמתם! תחשבו על ידל בן שלש שיום אחד ימצא את הסרטון בגוגל...
לכן נראה לי שצריך להשאיר את ההחלטה לקרובים, ולתת להם זמן לחשוב על כך, להתייעץ וכו' בודאי לא יכול להיות שמראים את זה תוך כמה שעות. במצב שכזה בלתי אפשרי שהמשפחה תקבל החלטה אמיתית מתוך דיון פנימי וכו'.
בכל מקרה, צריך לטשטש קצת חלק מהתמונה לא להפוך לסרטוני זוועה שמשאירים צלקת בנפש. כמו שהפסיקו את הסרטונים של דעאש (אם כי שם זה דיון אחר כמובן). לא יקרה כלום אם נראה קצת פחות ברוטליות בריאליטי.

דווח על תגובה לא ראויה
06.02.2018

2. תראו את גדולתו של הרב שרלו (משה71)

תקראו את דבריו של הרב שרלו, ותראו איך הוא פתח בטענות בעד פרסום הסרטון, והשתמש בכל הנימוקים של מאיר אינדור. הוא לא התעלם מהטיעונים הללו, ולא זלזל בהם. למעשה, מר אינדור לא הוסיף שום דבר לדיון שפרס הרב שרלו. כמובן, הרב שרלו גם התייחס לבעיתיות שבפרסום, ואף הציע פתרון שעונה לצרכים המהותיים ונזקו מופחת.

הרב שרלו הוא מופת להתנהלות במצב של חילוקי דעות.

דווח על תגובה לא ראויה
26.08.2019

3. mega@pakmegaplace.com (Pak Mega Place (www.pakmegaplace.com))

פוסט טוב
Good post :

דווח על תגובה לא ראויה
26.08.2019

4. mega@pakmegaplace.com (Pak Mega Place (www.pakmegaplace.com))

פוסט טוב
Good post :

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אלי בן שם צילום: יחצ

כבוד: יו"ר ארגון "יד לבנים" ידליק משואה ביום העצמאות

קרא עוד