סגור

שרת התרבות מאשימה את ח"כ שטרן בהדלפת מסמכים

שרת התרבות מירי רגב עוררה סערה כשהציגה את חוק "הנאמנות בתרבות", וחטפה ביקורת משטרן שטען כי היא פופוליסטית. רגב בתגובה: "חצוף ובזוי, אתה קנאי ואיש קטן"

אפרת קרסנר, כיפה
יז בשבט התשעו
,
27 בינואר, 2016 12:02
Miriam Alster, פלאש 90

Miriam Alster, פלאש 90צילום: Miriam Alster, פלאש 90

עימות חריף התרחש הבוקר (ד') בועדת החינוך של הכנסת בין שרת התרבות מירי רגב לח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד). רגב הציגה את חוק "הנאמנות בתרבות", השנוי במחלוקת, אותו חשפה אתמול. הצעה המעוררת התנגדות באופוזיציה וגם בקרב יוצרים ואמנים ומוסדות תרבות, מבקשת לשלול את תקציב המדינה ממי שיפגע או יבזה את דגל המדינה או סמלי המדינה, יסית לגזענות, לאלימות או לטרור, יציין את יום העצמאות כיום אבל או ישלול את קיומה של ישראל כמדינה דמוקרטית.

חבר הכנסת שטרן, אמר במהלך הדיון כי הצעת החוק לא מגיעה ממקום אמיתי, אלא ממקום פופוליסטי, והזכיר מה קרה במהלך פינוי גוש קטיף: "כשאנחנו פינינו במהלך התנתקות אנשים שפונו מהבתים, רגב חגגה יותר ממלחמת לבנון השנייה". רגב ענתה לו: "אתה חצוף ובזוי, אתה קנאי ואיש קטן".

לאחר שיצא שטרן מהחדר, רגב המשיכה ותקפה אותו, כשהיא מייחסת לו האשמות חמורות על התקופה ששניהם שירתו בצבא: "אני הייתי דוברת צה"ל והוא היה ראש אכ"א. אני עשיתי עבודה מצוינת וקיבלתי תשבוחות, כשהוא היה ראש אכ"א היינו צריכים לנקות אחריו. שטרן סגר את עיתון במחנה אחרי ראיון עם קצין הומו, הוא הדליף ליאיר לפיד מסמכים סודיים מתיקים אישיים וננזף ע"י הרמטכ"ל, ואני כדוברת צה"ל הייתי צריכה להסביר את הדברים שעשה".

חבר הכנסת שטרן מסר לכיפה בתגובה לדבריה של רגב, כי היא מעוניינת להיות רק בכותרות הראשיות של החדשות: "לא זכיתי לראות שר שבא לכנסת ונותן לעשייה שלו את השם של עצמו כמו שהציגה היום שרת התרבות: "תיקוני רגב". לא זכיתי לראות שר שאת כל העשייה של משרדו מציג כ"אני, אני אני אני" בזחיחות שאינה מכבדת לא מעמד שר ולא ועדה בכנסת. אותה זחיחות מנותקת מהמציאות הזכירה לי את התנהגותה של מירי רגב בהתנתקות. הריצה ממיקרופון למיקרופון בפנים מתלהבות מנותקות מסבל המתיישבים. העיקר שהיא תהיה בכותרות".

עוד הוסיף שטרן: "כל הקצונה הבכירה בצה"ל ביצעה את ההתנתקות בכאב גדול. למעט מירי רגב, שלא ראתה בהתנתקות משימה לאומית ואישית כואבת אלא פלטפורמה לקידומה האישי. ניתן לחזור לסרטים ולעדויות מאותה תקופה ולראות זאת".

שטרן ציין כי במהלך ההתנתקות, ניצלה רגב את הבמה לקדם עיתונאים ואנשי תקשורת "אותה התנהגות תקשורתית פריצותית אליה היא גררה את צה"ל גם במלחמת לבנון השנייה כשקידמה אנשי תקשורת בכמויות ולמקומות שלא היה להם תקדים במלחמות ישראל. לא לפני ולשמחתנו גם לא אחרי. ואנחנו רואים את אותם דברים גם עכשיו בהתנהלות הפוליטית שלה חסרת האחריות ועשיית כותרות באמצעות יצירת שסעים בעם ובחברה. ואת "המחמאות" שהיא נותנת לי ישפוט העם".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

השר יולי אדלשטיין באולפן כיפה צילום: כיפה

אדלשטיין: ליל הסדר עם המשפחה בפסח - בספק

קרא עוד