שקד הורתה להכניס דיינים מזרחיים כמועמדים לבית הדין הגבוה

פרסום ראשון: בעקבות דרישה להציג מועמדים מזרחיים לבית הדין הגבוה, הורתה שרת המשפטים להכניס שלושה דיינים מזרחיים לרשימה מטעם הבית היהודי. הרב עמיחי אליהו: צעד בכיוון הנכון

חנן גרינווד, כיפה
ה באלול התשעה
,
20 באוגוסט, 2015 12:48
Yonatan Sindel, פלאש 90

Yonatan Sindel, פלאש 90צילום: Yonatan Sindel, פלאש 90

שעות בודדות לאחר הפרסום ב'כיפה' בנוגע לדרישה למנות דיינים מזרחיים לבית הדין הגבוה, הורתה שרת המשפטים איילת שקד להכניס שלושה דיינים מזרחים מטעם הבית היהודי לרשימת המועמדים, כך נודע ל'כיפה. השלושה הם הרב משה אמסלם, הרב יאיר בן מנחם והרב ציון לוז.

ביום שלישי בלילה חתמה שקד על שלושת השמות יחד עם חברות נוספות בגוף הבוחר ובכך אפשרה להם להתמודד על התפקיד. ההחלטה התקבלה ברגע האחרון לאחר שברשימת המועמדים האפשריים לבית הדין הגבוה לא נכללו דיינים מזרחיים.

כזכור במאמר שפורסם השבוע ב'כיפה' קרא השבוע מנכ"ל ארגון רבני קהילות הרב עמיחי אליהו לבית היהודי למנות דיינים ספרדים לבית הדין הגבוה. בדבריו אמר כי אם הבית היהודי רוצה לפנות לציבור החברתי, הוא צריך לשלב דיינים ספרדים ולא רק להסתפק באלי אוחנה כעלה תאנה.

בתגובה להחלטת שרת המשפטים אמר הרב אליהו היום "אני מברך את על החלטתה של שרת המשפטים איילת שקד לחתום לדיינים הספרדים כדי שיוכלו להתמודד על מקום בבית הדין הגבוה ולהביא לביטוי את תפיסת העולם הספרדית. מדובר בצעד ראשון בכיוון החיובי לשילוב כלל החברה הישראלית במערכת בתי הדין." הרב אליהו הוסיף כי עכשיו הם מצפים "לראות גם שאחד הדיינים ימונה בפועל לדיין בבית הדין העליון".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מליאת הכנסת צילום: פלאש 90, נעם רבקין פנטון

בבלוק הימין יחרימו את דיוני החסינות בכנסת

קרא עוד