שם השבט החדש של תנועת הנוער אריאל: צור

בתום שבת ארגון של תנועת הנוער אריאל, נקבע כי שם השבט החדש יהיה 'צור'. את השם החדש הציעו חניכי התנועה

חנן גרינווד, כיפה 06/12/14 21:00 יד בכסלו התשעה

שם השבט החדש של תנועת הנוער אריאל: צור
דוברות אריאל, צילום: דוברות אריאל

הערב, מוצאי שבת ארגון בתנועת אריאל, פורסם כי 'צור' הינו שמו של השבט החדש עבור בוגרי שבט נחלה (העולים לכיתה ט').

בהליך בחירת השם, התנהל קמפיין במשך חודש ימים בו התאפשר לחניכי התנועה להציע את שמו של השבט החדש באתר התנועה. במליאה שקיימה הנהלת התנועה יחד עם רכזים ונציגי מדריכים וקומונרים לבחירת השם החדש, נבחר השם 'צור' מבין שבעים וחמישה השמות שהוצעו על ידי חניכי התנועה.

ראש תחום בנים, דביר עמיאור " שם משקף מהות. בשם אנו יוצקים את כל התקוות שלנו והציפיות שלנו מחניכי השבט החדש. הציפיה שלנו מכלל חניכי התנועה ובפרט מחניכי שבט צור שיהיו אנשי אמת. שדבקים באמת והולכים לאורה תמיד. זו זכות הגדולה להיות חלק מנוער ששואף להפיץ ולהגשים את אמיתתה של תורה. אנחנו מקווים שחניכי שבט צור יהוו את חוד החנית של מגמה זו".

מזכ"ל אריאל, יוסי ורדי "שם הוא דבר שמבטא מהות ואני מעריך מאוד את החניכים שחיפשו דרך להביע את השיח הערכי בו הם שותפים במהלך השנה. התנועה עלתה היום קומה נוספת בעשייה שלה".

את הנימוקים לבחירת השם 'צור' מנמקים בתנועת אריאל בכך שהשם 'צור' משמעו משהו חזק איתן יציב ולא ניתן לשינוי. וזוהי בדיוק תכונתה המרכזית שמאפיינת אנשי אמת. אנשים שעומדים על דעתם ואמונתם. ביציבות ובתקיפות ומצד שני בנועם, לא מתוך בהלה והתלהמות. בתנועה מספרים כי אלו הציפיות מחניכי השבט החדש לאחר שנים של ספיגת ערכי התנועה. בנוסף השם צור מתייחס גם לתקופה שלנו בה ולעמידה של עם ישראל על דרכו כצור.

בתוך כך, ביום חמישי התקיימו בישיבת הדרום הופעות סיום חודש ארגון בנושא האמת של סניף אריאל בנים רחובות. הערב התחיל בהעלאת השבטים, שירת המנון התנועה והמדינה, ומפקד שבו מנו קרוב ל-100 חניכים.

אמתי יערי בוגר הסניף מסר: "אני מתרגש לחזור לסניף ולגלות שהסניף התפתח, מתפתח ויתפתח. אנחנו רוצים להודות לאביאל רדי הקומונר ולצוות ההדרכה שעשו ימים ולילות למען החניכים, ולסגן ראש העיר מתן דיל על כל העזרה והסיוע 24/7."

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר