"שלום עכשיו" נגד חגיגות חול המועד פסח בחומש

מזכ"ל תנועת השמאל פנה ליו"ר מפעל הפיס בדרישה לבטל את התמיכה הכספית בהפנינג שמארגנת המועצה האזורית שומרון בחול המועד פסח. ועד המתיישבים: מזמינים את אופנהיימר לחגוג איתנו

אורי פולק 01/04/12 12:36 ט בניסן התשעב

"שלום עכשיו" נגד חגיגות חול המועד פסח בחומש
תמונת ארכיון - eeeman-cc-by-sa, צילום: תמונת ארכיון - eeeman-cc-by-sa

מזכ"ל תנועת השמאל "שלום עכשיו", יריב אופנהיימר, פנה היום (א') למפעל הפיס בדרישה שלא לתמוך בהפנינג המרכזי שמארגנת המועצה האזורית שומרון ביישוב חומש, בחול המועד פסח הקרוב. המועצה מתכננת חגיגה מרכזית בחומש, בחול המועד פסח, בו ישתתפו תלמידי ישיבת חומש, תושבי האזור וחתן פרס ישראל למפעל חיים, הרב חיים דרוקמן.

בעיתון "ידיעות אחרונות" דווח כי בתנועת "שלום עכשיו" דרשו מיו"ר מפעל הפיס, עוזי דיין, לבטל את התמיכה לאירוע. על פי הפרסום בעיתון כתב אופנהיימר במכתב לדיין כי "אין לי ספק כי השתתפות מפעל הפיס במתן חסות או מימון לאירוע שכזה אינה עולה בקנה אחד עם מדיניותו של הארגון. הציבור הימני בישראל אכן זכה בבחירות האחרונות אך הציבור הימני לא זכה גם בפיס ואין לשעבד מפעל חשוב זה לצרכים פוליטיים".

במועצה האזורית שומרון הגיבו בחריפות לפניית אופנהיימר וטענו כי "האירוע בחומש מתוכנן להיות אירוע הפסח המרכזי בשומרון בהשתתפות אלפי אזרחים, והוא מתקיים באישור מלא של צה"ל ומשטרת ישראל. יודגש כי למרות שבתי חומש הוחרבו, שטח הישוב נשאר בשליטה מלאה של מדינת ישראל בצורה מלאה והתקיימו בו בשנים האחרונות אירועים רבים".

בועד מתיישבי השומרון אף בחרו להזמין את אופנהיימר להגיע לאירוע ולחגוג יחד עם המתיישבים בחול המועד פסח. "אנו מזמינים את יריב אופנהיימר להצטרף אל אלפי המטיילים בשומרון וליהנות מאירוע פסח תרבותי ומכובד בחומש", נמסר.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר