סגור

שולי מועלם: להעניק לעמוס עוז פרס ישראל על אנטישמיות מודרנית

חברי הכנסת של הבית היהודי במתקפה חריפה כנגד עמוס עוז אשר כינה את נערי הגבעות ´קבוצות נאו נאציות´. אורי אריאל: "זילות חמורה של השואה"

חנן גרינווד, כיפה
יא באייר התשעד
,
11 במאי, 2014 9:19
יחצ

יחצצילום: יחצ

נמשכת המתקפה של אנשי ציבור וחברי כנסת מהימין כנגד דבריו של הסופר עמוס עוז ביום שישי, שהתבטא בחריפות כנגד הימין הקיצוני וטען "'תג מחיר' ו'נוער הגבעות' הם כינויים מתוקים וסכריניים למפלצת שהגיע הזמן לקרוא לה בשמה. רצינו להיות ככל העמים, פיללנו שיהיה גנב עברי ותהיה שונה עברייה? יש גם קבוצות ניאו-נאציות עבריות. זה שמן הנכון".

חברת הכנסת שולי מועלם תקפה בתגובה את עוז ואמרה "גם לנערי הגבעות פורעי החוק שצריכים לבוא על עונשם היו סבא וסבתא במחנות ריכוז ובמחנות ההשמדה. סבא וסבתא ששיוועו למדינה יהודית ובוודאי שלא היו גאים במעשי נכדיהם. בחירת המילים שלך עמוס אינה ראויה ועצם ההשוואה הוא מבזה כשלעצמו".

עוד הוסיפה מועלם בציניות "אולי באמת הגיע הזמן להעניק לך את פרס ישראל בשנה הבאה, פשוט צריך להמציא בשבילך קטגוריה חדשה. אנטישמיות מודרנית".

גם השר אורי אריאל הגיב על דברי עוז והאשים את הסופר בזילות השואה. ״ההשוואה של מעשי תג מחיר לקבוצות ניאו נאצים היא מקוממת וגורמת לזילות חמורה של השואה".

"אין שום אפשרות להשוות בין הנאציזם שכל מהותו השמדת עמים אחרים בשם עליונות הגזע לבין ריסוסי גרפיטי וניקובי צמיגים", אמר השר והדגיש: "תג מחיר הינו פשע חמור שהשב״כ והמשטרה חייבים למגר ולהביא את מבצעיהם לדין ועד כה הם נכשלים במשימתם״

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

משה לאון בראיון לחדשות כיפה צילום: כיפה

משה לאון לקראת אירועי יום ירושלים: "אנחנו צריכים לחשוש ולדאוג שהכל יעבור בשלום"

קרא עוד