רק 37% מהנערים הדתיים היו מוכנים להתגורר בבניין מעורב ליהודים וערבים

רק 37% מהנערים הדתיים היו מוכנים להתגורר באותו בניין עם ערבים כך עולה מסקר של מכון הסקרים של רפי סמית. עוד עולה מהסקר: יותר מ-50% מבני הנוער בישראל ימניים בדעותיהם

נתנאל לייפר, כיפה 02/06/15 14:05 טו בסיון התשעה

Miriam Alster, פלאש 90, צילום: Miriam Alster, פלאש 90
Miriam Alster, פלאש 90, צילום: Miriam Alster, פלאש 90

רק 37% מהנערים הדתיים ו-11% מהנערים החרדים היו מוכנים להתגורר באותו בניין עם ערבים, זאת לעומת 76% בציבור החילוני, כך עולה מסקר שפורסם הבוקר על ידי מכון הסקרים של רפי סמית.

עוד עלה בסקר כי מרבית בני הנוער הדתיים והחרדיים היו מוכנים להתגורר באותו בניין עם משפחה חילונית וההפך, זאת אף על פי שכמעט 20% מהנערים הישראליים היהודיים מעולם לא שוחחו עם נער חרדי.

הסקר שבדק את עמדותיהם הפוליטיות של בני הנוער הישראלי, מאשר גם את תחושת הרחוב הישראלי בנוגע לחברה הישראלית במיוחד הצעירה. על פי התוצאות כ-52% מבני הנוער היהודים בישראל מגדירים עצמם כ"ימניים", 30% מגדירים עצמם מרכז ורק 9% מגדירים עצמם כ"שמאלניים".

הסקר מציג נתונים מעניינים נוספים המלמדים כי כמעט פי שניים מבני הנוער היהודיים חושבים שישראל צריכה להיות מדינה יותר יהודית מאשר דמוקרטית; 41% ענו שצריכה להיות יותר יהודית לעומת 25% שציינו שצריכה להיות יותר דמוקרטית.

נתון מרתק נוסף עוסק ביחס של בני הנוער לפעולות 'תג מחיר' רק 28% מבני הנוער היהודים מגנים את פעולות 'תג מחיר', ובאופן מפתיע בניגוד לתדמית אותה מעניקים כלי התקשורת לתופעה, נערים מסורתיים מגנים את התופעה יותר מאשר נערים חילוניים. לעומת זאת, כמחצית מבני הנוער שהגדירו עצמם "ימניים" הצדיקו או אמרו שהם מבינים את פעולות 'תג מחיר'.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר