סגור

רבה של קריית מוצקין נחקר במשטרה

הרב דוד-מאיר דרוקמן נלקח לחקירת משטרה, ככל הנראה בשל חתימתו על מכתב רבנים שקרא שלא להעסיק עובדים ערבים, לאחר הטבח בישיבת "מרכז הרב". הרב דרוקמן: לא אשתף פעולה עם המשטרה

אורי פולק
טז בחשון התשעב
,
13 בנובמבר, 2011 12:05
Aryeh Zeevi

Aryeh Zeeviצילום: Aryeh Zeevi

הרב דוד-מאיר דרוקמן, רבה של העיר קריית מוצקין, נלקח הבוקר לחקירת משטרה, זאת ככל הנראה בשל חתימתו על מכתב רבנים שקרא שלא להעסיק עובדים ערבים לאחר הטבח בישיבת "מרכז הרב", לפני כשלוש שנים.

לאחר הטבח בישיבה חתם הרב דרוקמן על גילוי דעת יחד עם 24 רבנים נוספים, הקורא שלא להעסיק עובדים ערבים. בגילוי הדעת נכתב בזמנו כי "העבודה הערבית הזולה, כביכול, גובה מאיתנו מחיר דמים יקר מכל. הגיע הזמן לומר את האמת: מתן פרנסה לאויבים מביא לתוצאות חמורות- יצא שכרו המדומה (עבודה זולה) בהפסדו... כצעד ראשון למעשה אנו קוראים להפסיק להעסיק את האויב הערבי לפחות במעגל הקרוב אלינו: לא נכניס אויבים לבתינו, לא נקנה אצל אויבים, לא נעסיק אויבים באופן ישיר".

על הכרוז היו חתומים, ביחד עם שהרב דרוקמן, גם הרב יצחק גינזבורג, הרב יעקב יוסף, הרב דב ליאור, הרב עידוא אלבה, הרב שמואל אליהו, הרב ישראל אריאל, הרב גדי בן זמרה, הרב דוד דודקביץ. הרב שמואל יניב והרב דניאל סטבסקי. בעקבות פנייה של "שלום עכשיו" והתנועה הרפורמית, החליט היועץ המשפטי דאז, מני מזוז, להורות למשטרה לחקור את הרבנים החתומים על הצו.

הרב דרוקמן מסר היום כי אין בכוונתו לשתף פעולה עם המשטרה. "באופן עקרוני אני חושב שכל עוד לא חוקרים פרופסורים שמסיתים נגד ציבורים שלמים ולא חוקרים את אפרים הלוי (ראש המוסד לשעבר - א.פ) שהשווה את החרדים לאיראנים, גם אני לא מתכוון לשתף פעולה איתם". הרב דרוקמן הדגשי כי מבחינתו גילוי הדעת נעשה במסגרת החוק והוא מגדיר עצמו כ"נאמן לחוק בישראל".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

תפילה בימי הקורונה. חוזרים להתפלל בחוץ? צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

ההגבלות בבתי הכנסת - 50 איש: "אם יש צורך - לשוב למנייני החצרות"

קרא עוד