ראש עיר הומו הוזמן לתפילה חגיגית? "מצער שליב"ה עסוקים ברדיפה אישית"

יו"ר המועצה הדתית ברעננה השיב לטענות לפיהן הזמנת ראש עירו לתפילה חגיגית מהווה פגיע ביסוד המשפחה היהודית, "ראש העיר, שנשא דברים בסיום התפילה, ציין את הסיבה לנגע הצרעת – לשון הרע. ודי לחכימא ברמיזא"

משה ויסטוך 15/04/18 10:06 ל בניסן התשעח

ראש עיר הומו הוזמן לתפילה חגיגית? "מצער שליב"ה עסוקים ברדיפה אישית"
תמונת ארכיון. מצעד הגאווה בירושלים. למצולמים אין קשר לכתבה, צילום: Hadas Parush/Flash 90

יו"ר המועצה הדתית רעננה, אריה פרידמן, הגיב הבוקר (ראשון) למתקפה נגדו ונגד רב העיר, בעקבות השתתפותו של ראש העיר, המשתייך לקהילת הלהט"ב, בתפילה חגיגית שנערכה בשבת לציון עצמאותה של ישראל.

"רב העיר רעננה, הרב יצחק פרץ ויו"ר המועצה הדתית אריה פרידמן אינם זקוקים לעצות מארגונים כאלה או אחרים", נמסר מטעם המועצה הדתית בעיר

בהמשך נכתב כי "המנהיגות הרבנית והציבורית ברעננה מחויבת לכללי ההלכה, והתפילה החגיגית לקראת יום העצמאות תוכננה ובוצעה בדיוק על פי כללי ההלכה. רב העיר רעננה ויו"ר המועצה הדתית בעיר עוסקים יום יום בחינוך לערכי המשפחה היהודית. גם העשייה הזו נעשית על פי כללי ההלכה – הלכות "ואהבת לרעך כמוך", הלכות כבוד הבריות ועוד".

ביום שישי פורסם ב'כיפה' כי מרכז ליב"ה שיגר לפרידמן מכתב ובו הביעו את מחאתם על כך שראש העיר, איתן גינזבורג, הוזמן לתפילה חגיגית זאת למרות שמדובר בהומו מוצהר. "בוודאי ידוע לך", נכתב, "שראש העיר נמנה באופן מוצהר על אלה הרומסים ברגל גסה וביד רמה את מסורת ישראל ואת ערכי המשפחה היהודית, בחייו האישיים עם בן זוג, כאשר הוא דואג לתת לכך פומבי".

בתגובתו תקף פרידמן בחזרה את אנשי ליב"ה ואמר כי "מצער לראות שבמקום לעסוק במהות, בקידום ערכי המשפחה היהודית ברמה העקרונית והערכית, מעדיף ארגון ליב"ה לעסוק ברדיפה אישית. זו לא דרכה של היהדות. זו לא דרכה של רעננה".

לסיום אמר כי "ראש העיר, שנשא דברים בסיום התפילה, התייחס בדבריו לפרשת השבוע וציין את הסיבה לנגע הצרעת – לשון הרע. ודי לחכימא ברמיזא".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר