ראש מועצת גוש עציון ביקר באבו גוש: "תג מחיר מנוגד למוסר היהודי"

דוידי פרל נפגש עם ראש המועצה המקומית באבו גוש, סלים ג‘אבר, וגינה את כתובות הנאצה שנתגלו ביישוב אתמול: "נמשיך ונפעל למען חיזוק הקשר והשכנת השלום"

יונתן אוריך, כיפה
יא בתמוז התשעג
,
19 ביוני, 2013 14:47
יחצ

יחצצילום: יחצ

ראש מועצת גוש עציון, דוידי פרל, הגיע היום (ד‘) לביקור באבו גוש, כדי לחזק את ידיו של ראש המועצה המקומית, סלים ג'אבר, לאור אירועי ”תג מחיר“ וכתובות הנאצה שהתגלו אתמול ביישוב. בפגישה הביע פרל התנגדות נחרצת בשם תושבי גוש עציון לפגיעות ברכוש וכתובות הנאצה נגד אזרחים תמימים.

הביקור שנערך היום התקיים כביקור גומלין לאחר שראש מועצת אבו גוש, סלים ג'אבר, ביקר בגוש עציון לפני מספר שבועות וקיים דיון במועצה בנוגע לשיתוף פעולה בין הרשויות בתחום הספורט.

"אנו רואים חובה מוסרית להתייצב באבו גוש ולהביע באופן בלתי אמצעי את התנגדותנו למעשים חמורים אלו“, אמר פרל, ”מדובר במעשים המנוגדים למוסר היהודי הפוגעים ללא הבחנה בחפים מפשע. כל מי שמנסה לקעקע את היחסים הטובים בין המועצות לא יצליח, אנחנו נמשיך ונפעל למען חיזוק הקשר והשכנת השלום. הפעולות החמורות שנעשו אתמול הן עבירה פלילית לכל דבר, מדובר בפשע שנעשה ע"י זרים שפוגעים ברכוש במטרה להרוס יחסים טובים. דבר לא ישבור אותנו ויעמוד מולנו“.

בתוך כך, שוחחו ראשי המועצות על ההיסטוריה של מדינת ישראל, ועל כך שתושבי אבו גוש סייעו רבות למדינה ב-48'. "אין קשר לכך שאנו יהודים והם ערבים - לכל אחד יש את התרבות שלו ואת הדרך חיים שלו, אנו אנשים שגרים באותה המדינה ומאמינים באותם הערכים. שנינו מאמינים שאנחנו יכולים לחיות יחד חיים טובים של שלום", סיכם פרל, והוסיף כי "הביקור עם ראש המועצה היה משמעותי מאוד עבור שנינו".

ג'אבר הוסיף כי הוא פועל בימים אלו להרגעת הרוחות שביישובו. לטענתו אנשים באופן טבעי תוססים אחר דבר כזה, אך הוא מנחה אותם ואומר שאין צורך לקחת את זה למקומות מוקצנים. בסיום הפגישה הגיש פרל לג'באר מחווה מפירות אדמותיה של גוש עציון - דובדבנים, שמן זית ולבאנה. ג'אבר התרגש מאוד והודה לו: "אתם המתנה הכי טובה שלנו ביום כזה".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

צעדת המחאה להשבת החללים צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מאות בצעדת מחאה למען השבת החללים: "למה הם לא פה?"

קרא עוד