ראש אכ"א: שליש ממקבלות פטור מצה"ל על בסיס דת – שקרניות

האלוף אבי זמיר הזהיר בכנס קיסריה מפני כרסום במודל "צבא העם" וטען כי כשליש מהמשתמטות על רקע דתי – מגישות תצהיר שקרי

אורי פולק
יז בסיון התשעא
,
19 ביוני, 2011 17:47
דובר צה"ל

דובר צה"לצילום: דובר צה"ל

"שליש מהצעירות המקבלות פטור משירות צבאי מטעמי דת עושות זאת הודות לתצהיר שקרי" - כך אמר היום (א') האלוף אבי זמיר, ראש אגף כוח אדם בצה"ל (אכ"א) היוצא, שהזהיר בכנס קיסריה מפני כרסום במודל "צבא העם".

האלוף זמיר אמר במהלך הכנס כי "פחות מ-50% מהחברה הישראלית בגילאי הגיוס נמצאים בסדר הכוחות של צה"ל - מתוכם, 20% עושים מילואים". לדבריו, "בשירות המילואים אין כבר צבא העם". הוא ציין כי צה"ל, כיום, "מלמד את הנוער לשקר לשלטון - אנחנו מלמדים את הבנות להצהיר שהן דתיות - ו-35% מהן מצהירות דת, ולפחות בשליש מהמקרים מדובר שקר מוחלט".

לדבריו, "בעיה דמוגרפית" מאיימת על מודל צבא העם - להערכתו, אם לא תיעצר המגמה הנוכחית, בתוך פחות מעשור צפויים לשרת בצה"ל פחות מחצי מהצעירים בגיל גיוס. "הנושא הכי מרכזי שיש בשירות החובה, והסיכון הכי גדול, שעשוי להביא לקריסת המודל הקיים ב-2020 צפונה, זה הנושא הדמוגרפי - בערך בשנת 2015, 30% מכיתות א' יהיו חרדים. אם היום 25% מהגברים לא מתגייסים, 13% על בסיס 'תורתו אומנותו', עד 2020 20% מהגברים לא יתגייסו על בסיס זה", אמר ראש אכ"א.

עוד ציין האלוף זמיר כי על פי ההערכות, בשנת 2020 29% מבני ה-18 יהיו בני המגזר הערבי, 20% יהיו חרדים, ו-5-6% ישהו בחו"ל ולכן לא יהיו חייבים בגיוס. בנוסף, שיעור של כ-15% מכלל המתגייסים לא יסיימו שירות מלא. "ב-2020, חמישים או שישים אחוז מחייבי הגיוס לא יתגייסו או לא יסיימו שירות של שלוש שנים", ניבא. "בשנת 2020 - אנחנו נהיה פחות 15 אלף חיילים ביחס ל-2005", ציין האלוף זמיר.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: כיפה

טרופר בפניה למגזר: "את הטון בסוגיות של דת ומדינה יקבעו רבני הקו או רבני צהר?"

קרא עוד