סגור
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

ראשי כחול-לבן ברמת הגולן: "לעולם לא נרד מהגולן"

ראשי מפלגת כחול לבן ביקרו ברמת הגולן והביעו התחייבות לשמירה על רמת הגולן בריבונות ישראל, וקראו לעולם להכיר בריבונות ישראל ברמה. לפיד: "היסטורית הגולן הוא שלנו. אסטרטגית, הגולן הוא שלנו. ממשלה בראשותנו לעולם לא תחזיר את רמת הגולן"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
כז באדר א'
,
04 במרץ, 2019 16:59
ראשי כחול לבן ברמת הגולן

ראשי כחול לבן ברמת הגולןצילום: באסל עאווידת, פלאש 90

כחול-לבן עם הגולן. גנץ יעלון, לפיד ואשכנזי ערכו היום (ב') סיור ביטחוני ברמת הגולן. במהלכו דיברו על החשיבות האסטרטגית של הרמה, קראו לעולם להכיר בריבונות ישראל בגולן, והבטיחו כי ממשלה שיקימו לא תמסור את הגולן לסורים, וכי יפעלו להכפלת ההתיישבות ברמה. 

יו"ר כחול-לבן, הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ אמר בסיור: "אנחנו נדרשים להתמודד עם אתגרים ביטחוניים מגוונים. גם גבי, גם אני וגם בוגי לחמנו פה. יש מולנו חזית איראנית שמתבססת פה. כמו בעזה בלבנון, ישנם איומים משמעותיים.
נמצאים לפניכם 3 רמט"כלים ושר לשעבר שהיה בקבינט. 117 שנות ניסיון צבאי. אנחנו נבנה קבינט תקיף וננהל מול צה"ל והגורמים המוסמכים את התהליכים הנכונים והאחראים - לא מול התקשורת. אותנו לא ילמדו איך להגן על המדינה ואיך להילחם בטרור. אנחנו נעצור את ההתבססות האיראנית ב-3 חזיתות – בסוריה, בלבנון וברצועת עזה. צה"ל וכוחות הביטחון יקבלו חופש פעולה וגיבוי מהדרג המדיני. יהיה לנו קבינט אחראי ומאוזן.
נגדיל את ההתיישבות בגולן בצורה שתשדר לעולם בצורה ברורה – לעולם לא נרד מהגולן - להפך, הוא יפותח ויוכפל! יש לרתום את ארה"ב ואת הקהילה הבינלאומית לפעול למען האינטרסים הביטחוניים של ישראל בגזרה הצפונית".

יו"ר כחול-לבן בני גנץ בביקור בצפון, היום

יו"ר כחול-לבן בני גנץ בביקור בצפון, היוםצילום: שריה דיאמנט

יו"ר יש עתיד, מספר 2 ברשימת כחול-לבן, ח"כ יאיר לפיד הוסיף: "רמת הגולן היא חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. היא נכס אסטרטגי ויש לנו עליה זכות היסטורית. ישראל לא תחזיר לעולם את רמת הגולן. היא שלנו, והיא תישאר שלנו.
בשנתיים האחרונות אנחנו מנהלים קמפיין שיוביל להכרה אמריקאית בריבונות הישראלית על רמת הגולן. גם מול הקונגרס, גם מול הבית הלבן. בעקבות פניות של צביקה האוזר ושלי, הגישו שני סנטורים אמריקאים, טום קוטון וטד קרוז, הצעת החלטה לסנאט האמריקאי להכיר בריבונות שלנו על הרמה. 
לפיד הוסיף: לפני שנה, בביקור בסנאט, הבאתי במתנה לחברי הטוב, הסנטור טום קוטון, מטבע שנמצא בחפירות הארכיאולוגיות ברמת הגולן. המטבע הוא משנת 67 לספירה, מימי המרד ברומאים. כתוב על המטבע "לגאולת ירושלים". 
היסטורית הגולן הוא שלנו. אסטרטגית, הגולן הוא שלנו. ממשלה בראשותנו לעולם לא תחזיר את רמת הגולן. בצד השני של הגבול יושב רודן שרצח חצי מיליון בני אדם, מבני עמו. מי שמחזיק את המשטר שלו הם האיראנים והחיזבאללה. אנחנו קוראים גם לאיחוד האירופי ולאו"ם להכיר במציאות. להכיר במה שנכון וצודק. להכיר בריבונות הישראלית על רמת הגולן".

יו"ר מפלגת תל"מ, שר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון, הזכיר את הלחימה האחרונה בסוריה ואת פעולות ישראל למען האזרחים הסורים: ״הגבול שלפנינו הוא לא רק גבול בין מדינות, הוא גם גבול בין ציוויליזציות: הירוק, המלבלב, הפורח והמשגשג שבצד שלנו מול השחור, השרוף, המדמם שבצד הסורי. זהו גבול התקווה מול הרשע.
במשך כל מלחמת האזרחים העקובה מדם שהתחוללה על אדמת סוריה, ידענו להציב קווים אדומים, להכות היכן ומתי שצריך כשניסו לפגוע בנו ובריבונותנו. ידענו למגר כל ניסיון איראני ישיר או באמצעות שליחים לפתוח חזית מולנו כאן. גבינו מחירים כבדים מהאוייב, שמרנו על העיקרון של - לבצע ולשתוק, וכח ההרתעה שלנו הוכיח את עצמו. 
הוכחנו כי אנו נאמנים לערכים אנושיים במבצע החשוב שהתנהל כאן תוך כדי הלחימה - מבצע ״שכנות טובה״ שהייתה לי הזכות להיות מאחוריו, הוכחנו שאנו יודעים להילחם ולהישאר בני אדם". 

הרמטכ"ל לשעבר, גבי אשכנזי הוסיף על דברי חבריו למפלגה, ושלח מסר תקיף: "אני רוצה לומר דבר אחד לכל אויבנו בסוריה ובמרחב כולו. מול כל איום קיומי על מדינת ישראל - אנחנו נפעל ולא נכיל. פעולה - לא הכלה".
 

04.03.2019

1. " לא יעלה על הדעת" (מזכיר לכם מישהו?)

הסורים על הגדר.....

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

פרופ' רות גביזון צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

רות גביזון כלת פרס ישראל הלכה לעולמה

קרא עוד