סגור

"קולך" תובעות את "קול ברמה" על אפליית נשים בשידורים

תנועת הנשים הדתיות תובעת 104 מיליון שקלים בשם הציבור הנשי בישראל, שלא רשאי כיום לעלות לשידור ברוב שעות היממה. "קולך": לא נשלים עם סילוף התורה לצורך השתקת נשים

אורי פולק, כיפה
י באלול התשעב
,
28 באוגוסט, 2012 13:37
Ross Murray-cc-by-nd

Ross Murray-cc-by-ndצילום: Ross Murray-cc-by-nd

תנועת הנשים הדתיות "קולך" הגישה היום (ג') תביעה ייצוגית נגד תחנת הרדיו החרדית "קול ברמה", זאת לאחר שהתחנה החליטה להמשיך במדיניות במסגרתה היא לא מעלה נשים לשידור. ב"קולך" טוענים כי מדובר באפליה פסולה של נשים.

התנועה תובעת את "קול ברמה" בסכום של 104 מיליון שקלים בשם כלל הציבור הנשי בישראל. לרגל התביעה ערכה התנועה סקר ממנו עלה כי כ-30% ממאזינות התחנה ציינו כי הן נפגעות ממה שנתפס בעיניהן כ"הדרת נשים". בעתירת "קולך" נכתב כי "מאז שזכתה בזיכיון לשידורי רדיו והחלה להפעיל את תחנת הרדיו 'קול ברמה' בשנת 2009, נוקטת המשיבה מדיניות בלתי חוקית בעליל, על פיה קולן של נשים נעלם כליל משדורי התחנה".

עוד נטען כי "התחנה מסרבת להעלות נשים לשידור כמראיינות ואף כמרואיינות. התחנה מסרבת להעלות נשים לשידור בכל נושא, בין אם מדובר בעניין ובידיעה חדשותית ובין אם מדובר בהבעת דעה או בהעלאת שאלה כלשהי". עו"ד אסף פינק, שהגיש את התביעה בשם "קולך", ציין כי "הנשים הרוצות להגיב לשידורים נאלצות להסתפק במערכת מענה קולי בה הן יכולות להשאיר הודעה, אך אינן יכולות להשמיע את קולן מעל גלי האתר".

ב"קולך" ציינו כי "כנשים דתיות איננו רואות כל קשר בין אי השמעת קולן של נשים ברדיו להלכה. העובדה שבשם ההלכה נשים מודרות מהמרחב הציבורי היא דבר המנוגד לערך של כבוד הבריות ולתפיסה שנשים כגברים נבראו בצלם אלוהים. לא ניתן להשלים עם סילוף התורה וההלכה לצורך השתקת קולן של נשים".

תחנת הרדיו החרדית "קול ברמה" התייחסה לתביעה בציניות. "התרגשנו לגלות כי הארגונים הרפורמים והעמותות אשר הגישו בזמנו בג"ץ כנגד הקמת התחנה (עוד בטרם החלה לשדר) מתוך מטרה למנוע ממגזר שלם את הזכות להאזין לכלי תקשורת בהתאם לדרכו ואמונתו, הפכו את עורם ומינו עצמם לדוברי נשות מגזר זה", טוענים בתחנה, "הצענו בעבר לאותם ארגונים ואנו מציעים גם כיום לעיין באלפי פקסים ששלחו ושולחות לנו מידי יום מאזינות התחנה. הפקסים, בניגוד לסקרים אנונימיים, כוללים את פרטיהן המלאים של השולחות אשר מבקשות באופן חד וברור שלא להעלות מאזינות לשידור".

עוד נמסר כי "למרות זאת, החלה התחנה בשנה האחרונה להעלות לשידור כל אשת ציבור שחפצה להתראיין ב'קול ברמה', זאת לצד מאזינות התחנה שיכולות לעלות בחלק מהתוכניות. תחנת קול ברמה הוקמה על מנת לשרת את המגזר החרדי בישראל, על מנהגיו ואורח חייו. אנו קוראים לאותם ארגונים לכבד אמונות והשקפות אלה של מרבית המגזר, נשים וגברים כאחד, בבחינת איש באמונתו יחיה".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בצלאל סמוטריץ' צילום: נעם רבקין פנטון, פלאש 90

עימות סוער במליאה: "נתניהו בז לציונות הדתית"

קרא עוד