קבר אלעזר הכהן חולל בכתובות שבח לרוצח בני משפחת פוגל

המתפללים שהגיעו אמש למתחם הקבר שעל יד איתמר, לרגל הילולת שבעים הזקנים, נחרדו לגלות במתחם הקבר כתובות נאצה בערבית המהללות את המחבל חכים עוואד, מבצע הטבח במשפחת פוגל ז"ל

אורי פולק 01/02/12 09:38 ח בשבט התשעב

קבר אלעזר הכהן חולל בכתובות שבח לרוצח בני משפחת פוגל
באדיבות המועצה האזורית שומרון, צילום: באדיבות המועצה האזורית שומרון

קבר אלעזר בן אהרן הכהן חולל בגראפיטי לאומני ובכתובות נאצה בערבית המהללות את המחבל חכים עוואד, מבצע הטבח בחמשת בני משפחת פוגל ז"ל, שנדון באחרונה לחמישה מאסרי עולם. צה"ל והמתפללים במקום צבעו את הכתובות בצבע לבן.

חרף הגשם העז, הגיעו אמש (ג') למעלה מ-500 ישראלים לקברי אלעזר, איתמר ושבעים הזקנים, בכפר עווארתא שעל יד איתמר בשומרון. מאות המתפללים הגיעו למקום לרגל הילולת שבעים הזקנים, בכניסה מאושרת ומאובטחת, שהתקיימה בארגון אגודת "שכם אחד", המועצה האזורית שומרון, המועצה הדתית שומרון ובסיוע ועד מתיישבי השומרון ואבטחת חיילי צה"ל.

(צילום: באדיבות המועצה האזורית שומרון)


ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, הביע הבוקר זעזוע מחילול הקבר וטען כי "אם מישהו היה צריך עוד הוכחה על הברבריות והרצחנות של אויבינו המנסים לפגוע במדינת ישראל, מי שעוד מתפתה לסמוך במשהו על מחבלי הרשות הפלשתינית - שיביט בכתובות הנאצה והגראפיטי על קבר אלעזר, המהללות את הרוצח מבצע הטבח באיתמר".

לטענת מסיקה, "חולשה מזמינה לחץ, אין ספק שהחולשה שמפגינה הממשלה מול כל לחץ או אפילו איוושת לחץ כלשהי מעלה את המוטיבציה והחוצפה של הערבים לבצע מעשי נבלה כאלו. אנו מקוים כי הממשלה תתעשת ותתחבר למורשתם של אלעזר, איתמר ושבעים הזקנים אשר הובילו את עם ישראל בתקופת כיבוש וירושת הארץ לאחר יהושע בן נון, מורשת האמונה וההליכה באומץ".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר