סגור

קבלת פנים מיוחדת לשומרת הגחלת היהודית בפקיעין

אירוע הוקרה מיוחד נערך לכבודה של מרגלית זינאתי, שנבחרה להדליק משואה בערב יום העצמאות. "מלמדת אותנו על הצורך לשמר את ההיסטוריה החשובה שלנו"

חדשות כיפה
ב באייר התשעח
,
17 באפריל, 2018 16:51
קבלת הפנים החגיגית למרגלית זינאתי

קבלת הפנים החגיגית למרגלית זינאתיצילום: בית זינאתי

ההסתדרות הציונית העולמית והמועצה הציונית בישראל ערכו היום (ג') קבלת פנים חגיגית למרגלית זינאתי מפקיעין, שנבחרה להדליק משואה בטקס החגיגי שיתקיים מחר בערב בהר הרצל לכבוד יום העצמאות.

זינאתי, 86, היא נצר למשפחת כהנים שמעולם לא עזבה לגלות. את חייה הקדישה לשמירת בית הכנסת ונכסי ההקדש היהודי בפקיעין, והיא נודעת בתור שומרת הגחלת היהודית בפקיעין ובארץ ישראל מדורי דורות.

משפחתה של זינאתי מוכרת כמי שנאחזה בפקיעין ונותרה לאחר שנים של בדידות ומאבק, תוך שמירה על יחסי שכנות טובים לצד בני הדתות השונות בכפר. ביתה הנמצא בלב הכפר שוכן בסמוך לבית הכנסת העתיק בפקיעין, כפר שרוב תושביו הם דרוזים, נוצרים ומוסלמים.

בקבלת הפנים חגיגית השתתפו יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית אברהם דובדבני, יו"ר הסוכנות היהודית לארץ ישראל נתן שרנסקי, סגן ומ"מ מקום יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, יעקב חגואל, מנכ"ל ההסתדרות הציונית העולמית אלי כהן, מזכיר ההנהלה הציונית ראובן שלום, מנכ"ל המחלקה לפעילות בישראל מר יעקב אהרוני, ראש אגף מורשת במשרד ירושלים ומורשת ראובן פינסקי, יו"ר המועצה הציונית בישראל יגאל ביבי, ומנכ"ל המועצה הציונית בישראל שלומי אשכנזי.

לאירוע הגיעו עשרות אנשי ההסתדרות הציונית העולמית והמועצה הציונית בישראל, בכדי להוקיר כבוד ולהביע את הערכתם על פעילותה של זינאתי לשמירת הגחלת היהודית בפקיעין, הנחלת המורשת היהודית לדורות הבאים, ושמירת בית הכנסת ונכסי ההקדש היהודי שנשמרו במשפחתה במשך דורות רבים. באירוע ניתנה לזינאתי תעודת הוקרה על כל פעילותה. 

הענקת תעודת ההוקרה למרגלית זינאתי

הענקת תעודת ההוקרה למרגלית זינאתיצילום: בית זינאתי

את דבריה, זינאתי בחרה לפתוח בקריאת פרק תהילים קכ"א - "אשא עיני" - וב"מי שברך" לחיילים. היא בירכה את כל הנוכחים בהתרגשות וסיפרה עד כמה היא נרגשת במעמד.

סגן ומ"מ מקום יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, יעקב חגואל, אמר: "שמחנו לארח את הגברת מרגלית זינאתי ולחגוג את בחירתה להדלקת משואה בחגיגות ה-70 למדינת ישראל. מרגלית זינאתי, הקדישה את חייה לשמירת בית הכנסת והנחלת מורשתה לדורות הבאים. היא מלמדת אותנו על הצורך לשמר את ההיסטוריה החשובה שלנו במבט על ההווה והעתיד, ועל הזכות הגדולה שיש לנו ביכולת להמשיך להנחיל, ללמד ולהשקיע בדור הצעיר, ולטוות לו את הדרך במדינה הכל כך נפלאה שאנו גרים בה".

המועצה הציונית בישראל מבית ההסתדרות הציונית העולמית מפעילה את בית זינאתי בפקיעין, המהווה את אחד מאתרי המורשת החשובים ביותר בהיסטוריה היהודית. בית זינאתי מספר את סיפורה של קהילת היהודים שלא עזבו לגלות כלל ואת סיפורה של משפחת זינאתי בפרט, אשר חיים בתוך מרקם רב תרבותי המתקיים בכפר עתיק זה עד היום.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: צילום מסך

צפו בתיעוד: להקת דולפינים משתעשעת בין הגלים סמוך לאשקלון

קרא עוד