חדשות כיפה

צפו: ח"כ אורן חזן מתייחס לתופעת הדו"חות לדוכני חב"ד

ח"כ אורן חזן התייחס אתמול מעל בימת הכנסת לתופעה, לדבריו, בה פקחי עירייה נותנים דו"חות וקנסות לחסידי חב"ד שמקימים דוכן ומציעים לעוברי אורח להניח תפילין: "מה השלב הבא? שמי שילך עם כיפה קצת צבעונית מידי יקבל קנס?"

ח"כ אורן חזן

ח"כ אורן חזן צילום: הדס פרוש פלאש 90

אתמול נאם ח"כ אורן חזן מעל דוכן הכנסת, ותיאר תופעה שבה פקחי עירייה נותנים דו"חות לחסידי חב"ד המקימים דוכן ופונים לעוברים ולשבים על מנת שיניחו תפילין.

ח"כ חזן אמר: "אנחנו עדים לאחרונה לתופעה מחרידה שחבר'ה של חב"ד שמקימים דוכנים ומציעים ליהודי להניח תפילין... מקבלים דוחות.
במדינה העם היהודי... דווקא אצלנו בבית, מי שחלילה מציע ליהודי אחר להניח תפילין, מסתכן בקנס... אנחנו מכבדים את כל הדתות. אבל כשאנחנו, שומו שמיים, לשמור על הדת שלנו… מה השלב הבא? שמי שילך עם כיפה קצת צבעונית מידי יקבל קנס?"

לאחר מכן התייחס חזן לחברי האופוזיציה וטען כי הם שכחו מה זה להיות יהודים, וציין כי אם לא נשמור על המורשת והמסורת, אנו לא ראויים לחיות במדינת ישראל: "...יש פה חברים באופוזיציה ששכחו מה זה להיות יהודים… שהם לא מבינים שרק לפני 70 שנה… אנשים הובלו כצאן לטבח... רק כדי שאנחנו היום נקיים את מה ששנים חלמנו… אם אנחנו לא נשמור על המסורת… אנחנו לא ראויים להיות כאן".
 
 

14.11.2017

1. תפסיק לבלבל את המוח, דתי בהזמנה שכמותך, עוכר ישראל! (הרב פיינשמעקער)

אם הם היו מגישים בקשה לרשיון לדוכן, אולי היו מקבלים. אין סיבה שיאשרו להם לפתוח דוכנים ולסוחרים - לא.

דווח על תגובה לא ראויה
14.11.2017

2. תגובה לבחור שמעלי (בקבוק חצוי )

להפצת מצוות אינך זקוק לרשיון !

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

יצחק הרצוג צילום: מרים אלסטר/פלאש 90

הרצוג נבחר ליו"ר הסוכנות היהודית

קרא עוד