פתרון יצירתי: המח"ט הסרוג מנע מחייליו החרדים שמיעת 'שירת נשים'

ללוחמי פלוגת 'תומר' החרדית, לא הייתה כל בעיה לשמוע שירת נשים בערב הגיבוש של חטיבת גבעתי. לאל"מ דדו בר כליפא, היו תכניות אחרות והוא קבע להם בזמן המופע שיחת מח"ט. אחד החיילים: "אותי באופן אישי זה עצבן". דו"צ: "מדיניות אליה התחייב צה״ל כלפי המתגייסים החרדים, לפיה לא ישתתפו באירועים בהם מתקיימת שירת נשים"

משה ויסטוך
כד באב התשעז
,
16 באוגוסט, 2017 13:17
מח"ט גבעתי, אל"מ בר כליפא

מח"ט גבעתי, אל"מ בר כליפאצילום: דובר צה"ל

רוב חיילי פלוגת 'תומר' החרדית מחטיבת גבעתי, תככנו להגיע לערב הגיבוש החטיבתי ולקחת חלק באירוע שבמסגרתו הייתה שירת חיילות. מה שהם לא ידעו זה שמפקד החטיבה החדש, אל"מ דדו בר כליפא בן הציונות הדתית, כבר חשב עבורם ואירגן להם בזמן המופע שיחת מח"ט.

בידיעה שהתפרסמה על ידי מנדי ריזל ברדיו 'קול ברמה', דווח כי בשבוע שעבר התקיים ערב גיבוש ללוחמי חטיבת גבעתי. בחטיבה החליטו לאפשר לחייל הפלוגה החרדית להישאר בבסיס ולא להגיע לערב שכלל שירת חיילות. החיילים החרדים הצביעו ברגליים ורק 8 מהם החליטו להישאר, בעוד רוב הפלוגה, 92 לוחמים, בחרו לקחת חלק בערב המיוחד.

בחטיבה התלבטו כיצד למנוע מהחיילים לקחת בחלק באירוע, גם בזמן שהחיילות יעלו לבמה, ולבסוף לאחר שאפשרות הושבתם בקצה רחבת הקהל נפלה החליט המח"ט לנקוט ביוזמה יצירתית.

לוחמי פלוגת תומר בפעולה

לוחמי פלוגת תומר בפעולהצילום: דובר צה"ל

אל"מ בר כליפא התייעץ עם נציגי אכ"א והרב הצבאי הראשי ולבסוף קבע על פי הפקודות לערוך להם אירוע נפרד שבמהלכו הוא קיים עמם שיחת היכרות, זאת בזמן ששאר החיילים נהנו מהערב ומהופעת הלהקה המעורבת.

בשיחה הוא סיפר להם על עברו בחטיבה, אליה עבר בשנת 2002 מחטיבת גולני, והודה בפניהם כי רק לאחרונה הוא נחשף לעובדה שבגבעתי משרתת פלוגה חרדית. בנוסף, לפי חלק מהנוכחים, הוא ביקש מהם להקפיד ולשמור על אורח חייהם הרגיל גם בזמן השירות הצבאי.

אחד החיילם שנכח בשיחה, התרעם על המהלך של המח"ט ואמר כי לו וליתר החיילים "לא היה אכפת להשתתף בשירת נשים, אבל פתאום הודיעו לנו שאנחנו צריכים ללכת עם בר כליפא לשיחה בבית כנסת סמוך". החייל ציין כי אותו זה הרגיז שצה"ל חשב בשבילו, "אותי באופן אישי זה עצבן, כי אם לא אכפת לי להגיע לטקס, אז למה הצבא מוציא אותי משם כשיש שירת נשים?".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "מסלול תומר, מסלול גיוס לחיילים חרדים, מקיים מדיניות אליה התחייב צה״ל כלפי המתגייסים לשורות המסלול, לפיה לא ישתתפו באירועים בהם מתקיימת שירת נשים, על מנת לאפשר לכלל חיילי המסלול לקיים את אורח חייהם ואמונתם".

בצה"ל הוסיפו כי במקרה המדובר "לאור המדיניות עליה התחייבנו, ועליה אנו מקפידים בשגרת היום באימונים וכן בעצרות ובאירועים, התקיימה עבור החיילים במסלול פעילות מופרדת ומותאמת בהשתתפות מפקדיהם אשר כללה בין היתר גם שיחה עם מפקד החטיבה".

16.08.2017

1. לא יאומן! (מאיר)

החיילים החרדים הפכו לחילוניים יותר מהסרוגים? אוי מה היה לנו!

דווח על תגובה לא ראויה
16.08.2017

2. זה לא חיילים חרדים (רון לובה)

לא מדובר בחיילים חרדים שמתגייסים הרי מי שחרדי באמת נשאר ללמוד ,מדובר בחיילים שחלקם מגיעים ממשפחות חרדיות אך בגלל ירידה רוחנית שלהם כביכול אז הם העדיפו לדאוג לעתיד שלהם ולהתגייס ולהיות כמו כל אחד אחר אבל הם ממש לא חסידי ויזניץ או תלמידים של הרב שך.

דווח על תגובה לא ראויה
16.08.2017

3. אייכה עמי. שמא הלכת לאיבוד (אני)

באמת יש היתחרדות קיצונית. גם אצל המיתישבים. ממציאים כל מני המצאות כמו תורתם אומנותם וכל הממבו הגמבו איור שירת נשים מרחק נגיעה עאלק. איזה חוסר אחריות זה לא להיתגייס לצבא. מאיפה המציאו את זה. מה לזה ולאמונה. וילכו אחר ההבל ויהבלו. כל האליטות במדינה מדורדרות כולל הגמרתית. האמונה הקיצונית רק הביאה דרדור. אז ברוך השם יש המון שכל לטאטא זאת מיתחת לשטח. אנחנו צריכים להיתחדש . ישראל מלאה פגניות אלילית ומדורדרת מכל הכיוונים. ממאנת להיתחבר לאדמה לקולות העיבריים האידיאליסטים שבה. חבל. כניראה נילמד בדרך הקשה.

דווח על תגובה לא ראויה
16.08.2017

4. כנראה מדובר בשבבניקים... (אלון)

דווח על תגובה לא ראויה
16.08.2017

5. "הערב המיוחד", איזה אבדה. איבדו ערב מיוחד כדי לעמוד בכללי המסגרת. (אייל,)

פייק ניוז בכל אתר

דווח על תגובה לא ראויה
16.08.2017

6. "הערב המיוחד", איזה אבדה. איבדו ערב מיוחד כדי לעמוד בכללי המסגרת. (אייל,)

פייק ניוז בכל אתר

דווח על תגובה לא ראויה
16.08.2017

7. כתבה מעוותת ושקרית (נתי ליאור)

אני גדלתי בפלוגת תומר המדוברת, וכיום אני קצין בה.
זה פשוט שקרי ומעוות לכתוב כאילו אין לאנשים בעיה לשמוע שירת נשים. לי, ובנוסף להרבה מחברי יש בעיה גדולה לשמוע שירת נשים. סופסוף מפקד אחד חכם שמבין אותנו ולא מכריח אותנו להיכנס לפינות, ומיד מתחילים להשמיץ אותו כתבים חארות.
חלאס עם השקר הזה. זה נהיה כזה עצוב. מה שאנחנו רוצים לשמוע- מספרים לנו. תכלס זה אנחנו עובדים על עצמנו. הכתב המהולל ידע שאף אחד לא יתלהב מכתבה על מחט טוב ורגיש, אלא מכתבה על כפיה דתית.
אני מתבייש על עצמי, אם זה סוג הכתבות שאני מחפש , מה זה אומר על עצמי.
אוכל נבלות.

דווח על תגובה לא ראויה
17.08.2017

8. כל הכבוד למח"ט, ירבו כמותו רגישים בישראל (יוסי)

דווח על תגובה לא ראויה
17.08.2017

9. יישר כוח למח"ט!!! תותח!!! (אחד)

דווח על תגובה לא ראויה
17.08.2017

10. זה לא כיפות סרוגות (אנה)

זה כיפות סרוחות.
תבוטל הדת היהודית הפרימיטיבית והמסואבת, ויפה שעה קודם.

דווח על תגובה לא ראויה
17.08.2017

11. במקום למנוע ולהחליט בשביל מישהו אחר צריך לצייד כל חייל דתי באטמי אוזניים והוא יחליט אם ומתי להשתמש בהם (שוקי)

דווח על תגובה לא ראויה
17.08.2017

12. זה רק מוכיח שכל הקשקוש על שירת נשים הוא המצאה (שמואל)

של רבנים ועסקניםחרדים שמחפשים איך למצוא חומרות ולייצר מהומות וסכסוכים. מה הבעיה שאדם דתי שומע אשה שרה ?מיד הוא חושב מחשבות זימה מיד? דתי מאומן להתגבר ולהישמר מהמון דברים אבל ברגע ששומע אשה שרה מיד נפרצים כל הפיוזים ? רק אצל העסקנים והרבנים שמחפשים איך להקצין ואיך להפחיד את חסידיהם השוטים.
נ.ב אני אדם דתי.שפוי.

דווח על תגובה לא ראויה
20.08.2017

13. לכל הדתיים (יהודי)

מי שטוען של התחרדות הציונות והמצאות חדשות של ׳שירת נשים׳ ושמירת נגיעה׳
א- אין לו מושג קלוש בהלכה, מוזכר בגמרא ומובא ברמבם ובשו׳וע סתם לידע הכללי זה הפוסקים הגדולים של היהדות בכללותה.
שנית מי שלא מבין את הרובד העמוק של הלכות צניעות שמטרתן היא לשמר את הרגש הטהור של האדם למין השני , בשביל חיי הזוגיות, לא לבזבז אותם ולשחוק אותם על סתם אנשים חסרי משמעות.
לכן אני לא אגע באישה ולא אשמע אותה שרה
א- כי כך היא ההלכה, וכך מתבטא הרצון האלוקי שלנו בתור יהודים
ב- אני רוצה לשמור את הרגש המיני שיש בנגיעה באישה זרה ואף בשמיעת קולה (שירה זה מחבר ומקרב אנשים , אני רוצה להתקרב לאישתי ולא אל ה30% גירושין שיש כיום!) יום טוב ובשורות טובות לכולכם

דווח על תגובה לא ראויה
20.08.2017

14. כל הכבוד! (יוסי)

כל הכבוד למח"ט ולצה"ל! אני נגד כפיה דתית אבל מי שבא לצבא במסווה חרדי מקבל תנאים מיוחדים משקיעים בו יותר כסף ונראה לי שהשירות יותר מקוצר צריך להוכיח את עצמו כמו בכל מקום שיש תנאי קבלה צריך לעמוד בהם. אותו חייל וחבריו יכולים לחתום ויתור וללכת למסלול רגיל. מנימום של יושרה. כל הכבוד!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x
השר רפי פרץ צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

דיווח: נתניהו עשוי למנות את רפי פרץ כשר במינוי אישי

קרא עוד