פרשת חטופי תימן: 17 קברים ייפתחו וייבדקו

פרקליטות המדינה נתנה את הסכמתה לבקשת חלק מהמשפחות לפתוח קברים ולבצע דגימות DNA כדי לבדוק את הקשר המשפחתי של הקבורים אליהם. ההחלטה ניתנה בכפוף לתנאים הלכתיים שהציבה הרבנות הראשית. ח"כ קורן: "פריצת דרך משמעותית"

משה ויסטוך
ז בשבט התשעח
,
23 בינואר, 2018 12:42
יאושרו פתיחת קברים. למצולמים אין קשר לכתבה

יאושרו פתיחת קברים. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: פלאש 90. איזק הררי

פרקליטות המדינה נתנה היום (שלישי) את הסכמתה ל-17 משפחות יוצאי תימן לפתוח קברים שקיים חשד כי קבורים בהם בני משפחתם, זאת כחלק מהמאמץ לחשוף את האמת בפרשת ילדי תימן החטופים.

הודעת הפרקליטות נמסרה לבית המשפט לענייני משפחה בפתח תקווה שצפוי להוציא צווים לביצוע בדיקות גנטיות לקשרי משפחה בינן לבין שרידי הגופות הנמצאות בקברים.

מהפרקליטות נמסר כי "ההחלטה התקבלה תוך שימת לב לחשיבות הציבורית של חקר האמת בדבר מותם וקבורתם של קטינים יוצאי תימן, המזרח והבלקן שהודעה על מותם נמסרה לבני משפחותיהם בשנים שלאחר קום המדינה". לאחר פתיחת הקברים יילקחו דגימות DNA לשם עריכת בדיקות גנטיות לקשרי משפחה.

יש לציין כי המהלך נעשה באישור הוועדה לכבוד המת, שמטעם מועצת הרבנות הראשית לישראל, בכפוף לעניינים ההלכתיים שקשורים בכך.

מי שבירכה על הדברים היא ח"כ נורית קורן מהליכוד, המשמשמ כיו"ר הוועדה המיוחדת לפרשת היעלמותם של ילדי תימן, מזרח והבלקן וממובילות המאבק בכנסת. לדבריה, "מדובר בפריצת דרך משמעותית. הפרקליטות הבינה סוף סוף שהיא חייבת להישמע למשפחות".

עוד היא אמרה כי היא "שמחה שהמשפחות יוכלו לפתוח את הקברים ולדעת מה עלה בגורל יקיריהם. אני מודה למשפחות שהן המנוע שמניע אותי להמשיך ולפעול למענן".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x
 צילום: צילום מסך

בניגוד להנחיות: נתניהו הצטלם עם בנו אבנר בליל הסדר

קרא עוד