פריימריז בבית היהודי: כך יראה טופס ההצבעה

ביום רביעי הבא יגיעו עשרות אלפי מתפקדי הבית היהודי להצביע בפריימריז. המתמודדים מתלוננים: טופסי ההצבעה מסובכים, הפדיחות בליכוד יראו כהישג לעומת הפריימריז בבית היהודי

חנן גרינווד, כיפה 06/01/15 15:44 טו בטבת התשעה

פריימריז בבית היהודי: כך יראה טופס ההצבעה
ChameleonsEye / Shutterstock.com, צילום: ChameleonsEye / Shutterstock.com

ביום רביעי הבא יגיעו 77 אלף מתפקדי הבית היהודי לקלפיות ברחבי הארץ ויבחרו את המועמדים שלהם לרשימת הבית היהודי החדשה. בטופס ההצבעה, יתבקשו המתפקדים להצביע לשבעה מועמדים מתוך כ-46 מתמודדים. בטופס, המסובך למראה, יצטרכו המתפקדים להצביע עבור שלושה מתמודדים שיקבלו שתי נקודות, וארבעה מתמודדים נוספים שיקבלו נקודה אחת. לאחר ההצבעה, יספרו חברי וועדת הבחירות את הפתקים, המתמודדים שיזכו למירב הנקודות יזכו, אולי, להיות חברי כנסת בכנסת ה-20 של ישראל .

שיטת הניקוד אמורה היתה לאפשר למתמודדים לדרג באופן שונה את המתמודדים ברשימה, והתקבלה ברגשות מעורבים בקרב המתמודדים לפריימריז. הבוקר הביעו מתמודדים רבים זעם על שיטת הבחירה ועל עיצוב הטופס. "איך אפשר בכלל להבין מה הולך פה" טענה מתמודדת חדשה. "אני צריכה לשבת ולהסביר לאנשים איך להצביע, זה יקח לי ימים". מתמודד אחר, הותיק בפוליטיקה המגזרית משוכנע כי "כמות הערעורים והטפסים הפסולים, יהיו פי כמה וכמה מהמבוכה שהיתה בליכוד. ובצדק". אם לוקחים בחשבון את כמות המתמודדים נראה כי רבים מהם יגישו התנגדויות לועדת המפקד ויבקשו לבצע ספירת קולות נוספת.

מהבית היהודי נמסר בתגובה: “חשוב שאנשים יקראו את הכתבה וידעו איך לבצע את הסימונים. כמו כן יוקם אתר ייעודי לנושא".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר