פנימיות הישיבה באיתמר ייקראו על שם בני משפחת פוגל

בישיבה יקיימו טקס הנחת אבן פינה לפנימיות החדשות, במלאת שנתיים להירצחם של חמשת בני משפחת פוגל באיתמר. מנכ"ל הישיבה: "לא נפסיק הבנייה בעקבות הרצח"

אורי פולק, כיפה 31/01/13 11:08 כ בשבט התשעג

פנימיות הישיבה באיתמר ייקראו על שם בני משפחת פוגל
יחצ, צילום: יחצ

לקראת יום השנה השני להירצחם של בני משפחת פוגל באיתמר, החליטה הישיבה הגבוהה הפועלת ביישוב להקים פנימיות חדשות לתלמידי הישיבה, שייקראו ויוקמו להנצחת בני המשפחה.

מנכ"ל הישיבה אריה גולדברגר הודיע כי יש בכוונתו להמשיך לחזק את ההתיישבות בכלל ואת ההתיישבות באיתמר בפרט ועל כן ביום השנה תונח אבן הפינה לפנימיות עבור תלמידי הישבה הגבוהה שעד היום נאלצו להשתכן במגורים שאינם קבועים.

"חשוב לנו להדגיש בפני אויבינו כי איננו מתכוונים להפסיק את הבניה בעקבות הרצח, איננו מתכוונים להרכין ראש ואיננו מתכוונים לשכוח“, אומר גולדברגר, ”בניית הפנימיות לזכר בני משפחת פוגל, מנציחה לא רק את בני המשפחה אלא את כל מי שהקריב נפשו למען ההתיישבות. בכך שאנו עומדים גאים ולא פונים אחור אנו הופכים את הקורבן הנורא לכזה שלכל הפחות יש לו משמעות. הפנימיות יהיו בית של קבע עבור בני הישיבה ולומדי התורה ובית עבור נשמותיהם של בני משפחת פוגל היקרים".

הרב בן ישי, אביה של רותי פוגל ז“ל המגדל את ילדי משפחת פוגל ששרדו את הרצח, ציין כי "אין ספק שמבחינת המשפחה כל הנחת אבן נוספת באה לכפר על החורבן הנורא. כל פעם שאנחנו מתבשרים על כך שמוסיפים בניין חיבור לעם ישראל תורה ואמונה, כל פעם שאנחנו שומעים על כך שאיתמר הפך לאתר עלייה לרגל וכי כל כך הרבה אנשים מכל הגוונים מרגישים מחוברים בעקבות מה שקרה, זה עבורנו גילוי של האור העצום שהיה בנשמות של יקירינו. וגילוי של האור העצום שיש בעם ישראל. אנחנו רואים חשיבות גדולה בנושא הזה ומאחלים הצלחה להמשך המפעל".

מהישיבה הגבוהה באיתמר נמסר כי בימים אלו הם עוסקים בגיוס כספים להקמת הפנימיות והציבור הרחב מוזמן לפנות לישיבה ולתרום לנושא.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר