סגור

דיכטר ללפיד: "זה או רוטציה לך, או בקעת הירדן לכלל ישראל"

סגן שר הביטחון הסביר כי בסכות הקשר הבין-אישי בין נתניהו לנשיא טראמפ הוא יצליח לסיים את מהלך הסיפוח בבקעת הירדן:

חדשות כיפה
ה בכסלו התשפ
,
03 בדצמבר, 2019 11:51
אבי דיכטר

אבי דיכטרצילום: יונתן זינדל/פלאש 90

סגן שר הביטחון ח"כ אבי דיכטר מתייחס הבוקר (ג') לאמירות אנשי מפלגת 'כחול לבן' בנוגע לסיפוח בקעת הירדן והסביר כי בזכות  הקשר בין-אישי בין ראש הממשלה נתניהו לנשיאטראמפ הוא יוכל לקדם את מהלך הסיפוח. 

"הטענה של יאיר לפיד כי הכרה אמריקאית בריבונות ישראל על בקעת הירדן היא גימיק פוליטי פשוט מגוחכת", אמר סגן השר דיכטר, והוסיף: "גם הוא יודע היטב שבשנתיים האחרונות תרמה ארה״ב תרומה מכרעת לביסוסה של ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי. בהובלת הנשיא טראמפ ובשיתוף פעולה הדוק עם ראש הממשלה נתניהו, ארה''ב הכירה בירושלים כבירתנו והעבירה אליה את השגרירות, הכירה ברמת הגולן כשטח בריבונות ישראלית וגם הסירה את הטענה שמפעל ההתנחלויות באיו''ש איננו חוקי. כדאי שנאמר זאת בצורה ברורה: הדברים הללו קרו תחת כהונתו של הנשיא טראמפ, ובזכות הקשר האישי בינו לבין ראה''מ נתניהו. לנשיא יש עוד שנה לכהונה הנוכחית, לפני הבחירות הבאות שם. זוהי הזדמנות פז עבורנו להשלים את ההישגים ולקצור את הפרי הרביעי בדמות הכרה אמריקאית בבקעת הירדן כגבולה המזרחי של מדינת ישראל". 

סגן השר פנה לח''כ לפיד: "אמרת מספר פעמים שאתה רוצה להיות ראש ממשלה. איך ייתכן שאינך מבין את המשמעות של הכרה אמריקנית בריבונותנו בבקעה? ברור שרה''מ נתניהו שהוביל את המהלכים הקודמים הוא זה שמתאים להוביל זאת בחודשים הקרובים מול הנשיא טראמפ. מה גורם לך לזלזל באמירה שלו?
 
עוד הוסיף דיכטר: "כולנו תקווה שטראמפ יזכה בכהונה נוספת כיאה לידיד אמת של ישראל. אך מה אם הבחירות שם יכתיבו אחרת ?! מדוע לא להבטיח את עתידה של ישראל עם הבקעה כבר בחודשים הקרובים ?! יאיר, היכן האחריות הלאומית שלך? זה או רוטציה לך, או בקעת הירדן לכלל ישראל.  
גם אם אתה סולד מנתניהו, מצופה ממך בתשעת הימים שנותרו להעדיף את טובת המדינה בסוגיה קיומית ממש, על פני שיקול אישי או מפלגתי. כך מצופה ממי שמתיימר להיות מנהיג". 

נזכיר כי אתמול דווח כי בליכוד מתעקשים כי נתנהו יכהן ראשון ברוטציה לראשות בהממשלה, אפילו לחודשים ספורים, מכיוון שהוא רוצה לסיים את מהלך הסיפוח של בקעת הירדן. בכחול לבן גיכחו על ההצעה וטענו כי לראש הממשלה נתניהו היו מספיק שנים בשלטון בכדי ולקדם את המהלך, אולם זה בוער לו דווקא עכשיו. 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר