סגור

לאחר שהודיע על התמודדותו, ניר אורבך יוצא לחל"ת

מנכ"ל הבית היהודי, שהודיע כי יתמודד לראשות המפלגה, הודיע כי ייצא לחל"ת לקראת הפריימריז במפלגה, שייערכו בקרב חברי המרכז

חדשות כיפה
כא בטבת התשפא
,
05 בינואר, 2021 21:13
מנכ"ל הבית היהודי ניר אורבך

מנכ"ל הבית היהודי ניר אורבך צילום: דוברות הבית היהודי

ניר אורבך יוצא לחופשה ללא תשלום מתפקידו כמנכ"ל מפלגת הבית היהודי. אורבך, שהודיע הערב (ג') כי יתמודד על ראשות המפלגה, שלח מכתב ליו"ר המפלגה רפי פרץ, שהודיע בעצמו מוקדם יותר על פרישתו מהתפקיד לאחר הבחירות, ועדכן אותו כי הוא יוצא לחל"ת, עד לבחירות לראשות המפלגה שיתקיימו בקרב חברי המרכז.

ההודעה של אורבך

ההודעה של אורבךצילום: הבית היהודי

 

כזכור, אורבך הודיע הערב כי יתמודד בפריימריז הקרובים על ראשות המפלגה. בהצהרתו אמר אורבך: "תמיד ידעתי שכאשר המדינה זקוקה לנו בני הציונות הדתית אנחנו ניצבים. זו דרכה של הציונות הדתית, דרך התורה והעבודה, האמונה והאחווה. דרך הציונות והממלכתיות".

"הצטרפתי לפוליטיקה מתוך הבנה שזהו השדה המשמעותי ביותר בו ניתן להשפיע ולפעול בצורה הטובה ביותר למימוש הערכים עליהם התחנכתי" אמר אורבך. בנוסף התייחס למצבה העגום של המפלגה:  "אין זה סוד שהפוליטיקה הישראלית בכלל והבית היהודי בפרט נמצאים מזה מספר שנים במשבר מתמשך. בוחרי הציונות הדתית נותנים את קולם למפלגות שונות, שאינן מפלגות ציוניות דתיות, מתוך תחושה שאין מי שמייצג עבורם את הערכים הבסיסיים עליהם התחנכנו, מתוך תחושת מיאוס בפיצול ובפלגנות שנכפת עלינו בניגוד לרצוננו בכל מערכת בחירות מחדש. אני קורא מכאן: בנים ובנות, שובו הביתה".

עוד הוסיף: "לכל הסוקרים והצייצנים אני פונה היום ואומר לכם בקול רם וברור: מוקדם להספיד את הבית היהודי, בכנסת ה-24 נחזור להיות כוח מוביל ומשפיע בכל תחום.  בניגוד למפלגות אחרות שמעולם לא הוכיחו עצמם בריצה עצמאית אני משוכנע שאחרי שתשכך הסערה הפוליטית שמטלטלת את המדינה". על היו"ר הפורש אמר: "בהזדמנות זו אני רוצה להודות לרב רפי פרץ, מפרותיה המשובחים של הציונות הדתית, שהגיע לפני שנתיים והציל את הבית פשוטו כמשמעו. אדם יקר ואהוב. תודה לך הרב רפי".

על מנת להתמודד מול אחוז החסימה הודיע: "לאחר שאבחר לראשות הבית היהודי אני מתכוון לפעול לאיחוד כוחות ולחיבור כולל של המפלגות המייצגות את הציונות הדתית, במטרה לרוץ ברשימה אחת טובה ומגוונת.אני מחויב להשיב את הבית היהודי חזרה לבית פוליטי משפיע, לבית שמטרתו חיבור של תורה ועבודה. בית שמניף מעלה מעלה את הדגל המשולש של עם ישראל, תורת ישראל וארץ ישראל".

06.01.2021

1. חלת = חבל, לך תעבוד. סגור ת׳בסטה. די לעסקנות (ניר)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ישיבת שלהבת צילום: מטה המאבק

שוהם סוערת: הישיבה התיכונית "שלהבת" נסגרת

קרא עוד