סגור

המשבר מחריף: בוטלה ישיבת הממשלה

האשמות הדדיות בין הליכוד וכחול לבן בעקבות ביטול ישיבת הממשלה שאמורה היתה להתקיים מחר. הליכוד: "בשל סירובם של כחול לבן". כחול לבן: "לאור התעקשות הליכוד"

אלעד הומינר, חדשות כיפה
יח באב התשפ
,
08 באוגוסט, 2020 23:52

צילום: Marc Israel Sellem/POOL

הפעם זה סופי. ישיבת הממשלה שתוכננה למחר (א') - בוטלה. ההודעות מצד שתי המפלגות על ביטול הישיבה מקרבות את מדינת ישראל צעד נוסף לעבר בחירות רביעיות בתוך פחות משנתיים. מפלגת הליכוד תלתה את ביטול הישיבה בכחול לבן ומנגד במפלגת כחול לבן תלו את הביטול בליכוד.

בהודעת הליכוד נכתב: "ישיבת הממשלה לא תתכנס מחר בשל סירובם של כחול לבן להעלות לסדר היום תוכנית סיוע כלכלית ממשלתית של ראש הממשלה ושר האוצר להתמודדות עם משבר הקורונה בהיקף של 8.5 מיליארד שקלים, הכוללת בתוכה סיוע לאוכלוסיות בסיכון. הליכוד דורש מכחול לבן שלא לסכל את העברת הכספים לאזרחי ישראל בעת הזאת של התמודדות עם משבר הקורונה".

בליכוד אומרים כי התכנית המדוברת תייצר כעשרת אלפים מקומות עבודה חדשים במשק. במסגרת התכנית יועברו 700 מיליון שקלים בעבור הבטחת ביטחון תזונתי למשפחות מוחלשות ו-600 מיליון שקלים לטובת הארכת מענקי ההסתגלות לבני 67 ומעלה שהוצאו לחל"ת עד לחודש יוני 2021.

סקר מנדטים: בנט ממשיך ומתקרב לנתניהו

מכחול לבן נמסר: "ישיבת הממשלה מחר לא תתקיים לאור התעקשות הליכוד לא לקיים את ההסכם הקואליציוני ולא לאשר את תקנון הממשלה המבטיח את יציבותה. זו לא הפעם הראשונה בה הליכוד לא עומד בהתחייבותו, וכל תירוץ אחר הינו שקר מוחלט לציבור הישראלי. כחול לבן הודיעה לליכוד שכל הצבעה הקשורה בקורונה לא תסבול דיחוי ותעבור בהצבעה טלפונית".

בכחול לבן התייחסו גם לתכניתו של שר האוצר, ואמרו: "מדובר בתוכנית בעלות של מיליארדים הנוגעת לטווח הארוך שטרם הוצגה במלואה וטרם גובשה סופית. הניסיון להעלות אותה מהיום למחר הוא לא יותר מאשר ספין לא אחראי. אנו מצפים מהליכוד לעמוד בהסכם ולאשר את תקנון הממשלה שיאפשר את המשך היציבות שכל כך נדרשת בעת הזו. תשעה מיליון אזרחי ישראל מצפים מהממשלה ליציבות ואמינות, וכחול לבן לא תסכים לערער זאת".

שר האוצר ישראל כ"ץ אמר כי הודעת כחול לבן כוזבת ומטעה: הודעת כחול לבן בקשר לתוכנית ההאצה והסיוע לאוכלוסיות מיוחדות בסך 8.4 מיליארד שקלים אותה הגשתי מחר לממשלה, הינה כוזבת ומטעה. כל עיכוב באישור ובביצוע התוכנית יגרום לפגיעה קשה בציבורים נזקקים ובהאצת המשק בתקופת הקורונה".

09.08.2020

1. יש מגיפה גרועה יותר מקורונה והיא המחלה הידועה (להתעורר! )

יש מגיפה גרועה יותר וזה המחלה הארורה הידועה-הסרטן, הממשלה הזו, כל ה120 חכים וראש ממשלה אפשרו להכניס אנטנות G5 ופרסו לאורך כל המדינה. הקרינה החזקה שלהם גורמת למגיפה.

צאו לרחובות לזעוק!! לא לקנות מכשירים חדשים שתומכים ברשת הזו!!! בארה"ב אנשים שרפו את האנטנות הללו, זה גרם להם לשינויים בגוף, תוך זמן קצר.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: פלאש 90

אבנר נתניהו: הקריאה לאבי להתפטר - זלזול בכללי המשחק

קרא עוד