סגור
חדשות כיפה
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

ראש הממשלה לכיפה: "מה יותר חשוב עוד מנדט פחות מנדט, או ממשלת ימין?"

נתניהו במסר תקיף לבוחרים "בגלל השאננות של הימין יש סיכוי שלא אבחר", ומזהיר "גנץ ולפיד הם סכנה לציונות הדתית". ומדוע טרם החיל את החוק הישראלי ביו"ש אומר: "אני מעדיף לעשות את זה בהסכמה עם האמריקאים"

ראש הממשלה נתניהו בביתו בבלפור

ראש הממשלה נתניהו בביתו בבלפורצילום: כיפה

ראש הממשלה נתניהו, במאמץ אחרון לפני הבחירות, מספר לחדשות כיפה איך הוא התמודד עם רסיסי מפלגות הימין לאחר הבחירות, ולמה לקח לו יותר מעשור להכריז שיפעל להחלת הריבונות הישראלית על שטחי יהודה ושומרון. 

בקדנציה האחרונה ארצות הברית העבירה את השגרירות שלה לירושלים, והנשיא טראמפ הכריז על ריבונות ישראלית ברמת הגולן. על מה היינו צריכים לוותר כדי לקבל את כל זה? 

"כלום! הגישה שלי היא הפוכה מהגישה של השמאל. אני לא מוותר ולא מרכין ראש. אני משיג את הדברים הללו על ידי זה שאני עומד על האינטרסים של מדינת ישראל. השאלה שלך מראה כמה השמאל הרגיל את עם ישראל להתכופף ולעקור-אני לא מסכים עם זה. זה עולה לי במחיר אישי. ברור שאם הייתי הולך לעקירות היו מאתרגים אותי. תוקפים אותי בגלל שאני מביא את כל ההישגים הללו בלי לוותר על כלום כי הגישה שלי הפוכה". 

בעוד כמה ימים הולכת להיחשף תכנית המאה של טראמפ. בנט אומר שהיא כוללת נסיגה מ-90% משטחי יהודה ושומרון. 

 "אני לא יכול להגיד מה כוללת התכנית הזו, אני יכול להגיד מה אמרתי לאמריקאים ועל מה אני אעמוד מולם. מה שאמרתי לטראמפ אמרתי גם לאובמה. קודם כל נשלוט בכל השטח ממערבית לירדן. אנחנו לא נכנס לשטח למרדף חם-אלא שולטים בכולו. דבר שני אין עקירה של אף מתנחל ואף מתיישב. שלישית ירושלים מאוחדת. דיברתי עם האמריקאים בחודשים האחרונים על החלת החוק הישראלי על כל שטחי יהודה ושומרון. לא רק על הגושים, כמו שרוצים אצל גנץ, אלא על כל השטח. בעצם הם רוצים לעקור 90 אלף יהודים מביתם. אני לא אתן לזה לקרות. הם חלק ממדינת ישראל ויישארו חלק ממדינת ישראל. הממשל האמריקאי הקודם לא אהב את זה אבל עמדתי מולם." 

 למה לא החלת את הריבנות הישראלית ביו"ש עד עכשיו? 

"בשמונה השנים האחרונות נאלצתי להיאבק במאבק אדיר מול הממשל האמריקאי. בשנתיים האחרונות דבר ראשון שעשיתי זה לחדש את הבנייה. ממשל אובמה אמר לנו לא לבנות אפילו בית אחד-אבל בנינו. עכשיו עשינו דבר מדהים, אישרנו תכנית בנייה לשמונה-עשרה אלף יחידות דיור ביהודה ושומרון. אבל אני עושה דבר יותר חשוב. אני מדבר איתם. אני מעדיף להחיל את החוק הישראלי מתוך הסכמה. כמו שקיבלתי את ההסכמה על הריבונות ברמת הגולן. במשך שנתיים דיברתי עם הנשיא האמריקאי עד שקיבלנו את זה. בחודשים האחרונים אני אומר להם להכיר בריבונות שלנו ביו"ש, אבל זה תהליך וזה ייקח קצת זמן. אם אני אבחר-זה יעשה". 

"אבל יש סיכוי שאני לא אבחר בגלל השאננות של הימניים. הם חושבים שנבחרתי כבר ושיש לנו גוש. אין לנו 61 ממליצים. הנשיא ריבלין אמר אם אין לאף אחד 61 ממליצים אני מטיל את הרכבת הממשלה על המפלגה הגדולה ביותר-אני לא חושב שזה ראוי אבל הוא קבע שזה הרף. כרגע הם המפלגה הגדולה ביותר ואין לנו רוב ממליצים כי פייגלין לא מוכן להתחייב להמליץ עלי. על פי הסקרים של סוף השבוע וגם סקרים פנימיים שלנו אנחנו לא רוב". 
 

ראש הממשלה נתניהו בראיון לכיפה

ראש הממשלה נתניהו בראיון לכיפהצילום: כיפה

 

למרות כל ההישגים שלך עם ישראל לא נותן לך לך את הקול שלו.

"הוא לא נותן כי הוא לא יודע. זה בדיוק מה שהיה ב-2015. הסקרים לא שיקרו. ברגע האחרון באתי ואמרתי לכו להצביע. בדיוק כמו שאני עושה עכשיו. התקשורת אז לא הבינה את זה. הם לא יכולו להסתיר את השמחה שלהם שבוז'י וציפי הולכים לנצח. מה השתנה עכשיו? אותו הדבר בדיוק. הימין שאנן ואנחנו נהיה בסוף המפלגה הקטנה יותר, ואין לנו גוש. התקשורת מרדימה את בוחרי הימין וגורמת להם לחשוב שיש גוש שאין אחד כזה. הם גם יודעים שגנץ ולפיד עוקפים אותנו אבל הם באותה קנוניה איתם. אנחנו לא ננצח אם מצביעי הימין לא יצביעו ליכוד. ההבדל היחיד בין אז לעכשיו שהתקשורת הבינה את זה ופשוט מרמה את הבוחרים. בגלל זה אני אומר אחי ואחיותיי עורו עורו-מי שרוצה להציל את ארץ ישראל צריך לבחור מח"ל". 

בגישה הזו תהיה מפלגת ליכוד גדולה, ורסיסי מפלגות ימין, שלכל ראש מפלגה יש דרישות מפליגות. איך תצליח להרכיב ככה ממשלה? אולי עדיף לחזק את המפלגות הקטנות כדי שלא תהיה נתון לסחטנות?  

"יכול להיות שהיא לא תקום בכלל. אם הליכוד לא יהיה גדול אז תהיה פה ממשלת שמאל, עם לפיד ראש ממשלה. הם ילכו מיד למפלגת העבודה ומרצ, יעשו דיל של עלה תאנה עם אחת ממפלגת הימין הם לא יכלו באמת לממש את המדיניות שלהם ויהיו רק סרח עודף, וכך תקום ממשלת שמאל. יותר מזה כל שאר מפלגות הימין יזרקו לפח ולאופוזיציה, ולכן חייבים להצביע לליכוד". 

הליכוד
27
הליכוד
כחול לבן
32
כחול לבן
שס
5
שס
ישראל ביתנו
0
ישראל ביתנו
עוצמה יהודית
0
עוצמה יהודית
הרשימה המשותפת
0
הרשימה המשותפת
יהדות התורה
8
יהדות התורה
העבודה-גשר
10
העבודה-גשר
המחנה הדמוקרטי
0
המחנה הדמוקרטי
ימינה
0
ימינה
הסקר נערך על ידי ישראל היום בתאריך 5/04
בחירות 2019 - מאגר הסקרים המלא

היה ואתה תהיה ראש הממשלה תפנה לגנץ? 

"לא אפנה לגנץ. אני הקמתי ממשלות ימין ותמיד צירפתי מפלגות ימין לממשלתי. אני לא מוכן לשחק את המשחק של השמאל. מה שהמצביעים לא יודעים שמכיוון שאין לנו גוש אין לנו פריבילגיה להצביע למפלגות קטנות ואחרות בימין. אני אביא את כל ראשי מפלגות הימין לממשלה ביחד איתי. בעצם כשאתה מצביע לליכוד אתה מקבל את כל מפלגות ימין, אבל אם לא תצביע לליכוד מחקת את כל הימין", ראש הממשלה מוסיף, "אנחנו הבאנו עוצמה כלכלית, מדינית וביטחונית. מי שרוצה לראות אותנו ממשיכים צריך להצביע לליכוד. מי שרוצה לחזק אותי-תצביעו ליכוד". 

פעלת לאיחוד מפלגות הימין, אך ראשי המפלגות לא הסכימו להגיע לעצרת הימין שתוכננה להיום (א') בגלל שם פחדו שתגנוב להם קולות 

"לא גנבתי את הקולות. מה יותר חשוב?שהבית היהודי היו מקבילים עוד מנדט או שתיים או שלא היתה קמה ממשלת ימין? נניח שלא הייתי מזדעק ב-2015 בוז'י וציפי היו ראשי ממשלה, ומצבה של הציונות הדתית היה בכי רע. אם אנחנו לא נהיה המפלגה הגדולה הם ירכיבו את הממשלה. יש סכנה אמיתית לציונות הדתית אם גנץ יעלה לשלטון." 

מה החזון שלך לישראל? 

כמו שהבאנו ב-10 השנים האחרונות. יש לנו התפתחות אדירה כלכלית ומדינית וביטחונית. יש עוד עבודה לעשות אבל המחויבות שלנו היא מוחלטת. החזון שלי הוא להמשיך להעצים את מדינת ישראל שמבטיחה את עתידו של עם ישראל. אבל את זה עושים רק מתוך עוצמה, ולא מתוך החולשה של גנץ ולפיד.   

בואו לבחור את אנשי השנה שלכם
07.04.2019

1. בוחר פייגלין (ביבי)

פייגלין לראשות. הממשלה

דווח על תגובה לא ראויה
07.04.2019

2. עמית סגל:" ביבי יודע היטב שמצבו טוב,אחרת היה מסכים לעימות עם גנץ" .....ביבי משקר,עובד על בוחריו.מעוניין להפיל את מפלגות הימין הקטנות למען הי (שקרניהו)

עמית סגל:" ביבי יודע היטב שמצבו טוב,אחרת היה מסכים לעימות עם גנץ" .....ביבי משקר,עובד על בוחריו.מעוניין להפיל את מפלגות הימין הקטנות למען הישרדותו.

דווח על תגובה לא ראויה
07.04.2019

3. הפרקליטות והיועץ המשפטי לא טועים, מקומו קרוב לוודאי במעשיהו, גם ימנים רוצים את המושחתים בכלא. (שבלול)

דווח על תגובה לא ראויה
07.04.2019

4. קמפיין של ביבי יפיל את ימין (חשבון פשוט)

אם ליכוד לוקח 2 מנדטים מבנט- בנט חא עובג אחוז החסימה וגוש ימין ממעבד 3 מנדטים לטובת שמאל ויורד מתחת ל61 מנדטים.
שלב הבא - ממשלת ביבי-גנץ

בקיצור, מי שרוצה ממשלת ביבי - שיצביע לבנט או לליברמן.
גם איחוד הימין זה מצויין, אבל הם רחוקים מאחוז החסימה.

דווח על תגובה לא ראויה
07.04.2019

5. ביבי פשוט שקרן שדואג לעצמו ולא לימין. העברת מנדטים ממפלגות הימין אליו לא תגדיל את מספר הממליצים עליו ולו במנדט, היא רק תשנה אתם חלוקת המנדטים בתוך הגו (.)

ביבי פשוט שקרן שדואג לעצמו ולא לימין. העברת מנדטים ממפלגות הימין אליו לא תגדיל את מספר הממליצים עליו ולו במנדט, היא רק תשנה אתם חלוקת המנדטים בתוך הגוש לטובתו, כך שיהיה חופשי לללכת עם גנץ. רק טב בקלפי, עבדת על הסרוגים הפראיירים די והותר ואתה לא ימין ממילא.

דווח על תגובה לא ראויה
08.04.2019

6. רק שמור אותי מאוהביי,ומשונאיי אשמר בעצמי. (חיימון)

לזאת כיוון מר נתניהו..?לא לאורלע לוי...שרת הבריאות יעני,לא לליברמן החזק בדיבורים ולא במעש,המתבכיין כדרדק בגן,אכלו לי שתו לי,לא לפשלון,מסרס הממשלה,ושר האוצר נגרוע והגרעוני,לא לפייגךין סוחר הסמים מבית מרכולתם של היצרנים ברק ואולמרט,לאלה כיוון מר נתניהו,ולא מאלו יוושע הימין,כי להם האידיאולוגיה מסתכמת בכסאולוגיה ולא חשוב ממי יקבלו,ולכן רק ליכוד ענק,יביא את הבשורה ביום הבוחר.

דווח על תגובה לא ראויה
08.04.2019

7. האיש פרנואיד במידה מפחידה (לוי)

דווח על תגובה לא ראויה
08.04.2019

8. ראיון פרווה (שמש)

לא שואלים אותו שאלות בסיסיות כמו למשל האם בנט ראוי להיות שר ביטחון, מה דעתו על בן גביר בממשלה או מה היחס לפייגלין. הוא תוקף את השמאל והתקשורת כמו משוגע ומסתיר מה הוא חושב על עמיתיו העתידיים בקואליציה. כנראה שהבנאדם באמת חושב קודם כל על עצמו. וגם על הנרקיסיזם הזה לא שאלו אותו.

דווח על תגובה לא ראויה
08.04.2019

9. ביבי (אחד שיודע)

אסור להאמין לאף מילה שלו. ביבי ובנט זה שמאל ולכן בוחרים רק טב

דווח על תגובה לא ראויה
08.04.2019

10. אסור לדאוג לממשלת הימין (שלום)

תדאגו בבקשה לארץ ישראל!!!

דווח על תגובה לא ראויה
08.04.2019

11. לא ליפול לטריק של ביבי. חייבים איחוד ימין. לפחות 8 מנדטים. כולם מתגייסים לעשות 'טב' בקלפי (שימי. רעננה)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ראש הממשלה נתניהו צילום: נעם רבקין פנטון, פלאש 90

נתניהו: עלולה לקום ממשלה שנשענת על מהללי מחבלים

קרא עוד