המפלגות הדתיות: נציג חזית אחידה מול ליברמן

המפלגות החרדיות מאשרות כי הגיעו להסכם עקרוני עם איחוד מפלגות הימין בכל הקשור למשא ומתן הקואליציוני. ח"כ גפני: "עם חמישה מנדטים, ליברמן לא יציב לנו תנאים"

חדשות כיפה
י בניסן התשעט
,
15 באפריל, 2019 8:46
משה גפני והרב רפי פרץ

משה גפני והרב רפי פרץצילום: פלאש 90, יונתן סינדל, יהודה חיים

כמה ימים לאחר הבחירות, פורסם בכיפה כי הרב רפי פרץ, יו"ר איחוד מפלגות הימין הגיע להסכם עם המפלגות החרדיות, יהדות התורה וש"ס בכל הנוגע למשא ומתן הקואליציוני. זאת על מנת לעמוד מול יו"ר ישראל ביתנו שתומך בתחבורה ציבורית בשבת בערים חילוניות ובברית הזוגיות. היום (ב') מתברר כי לא מדובר בפנייה חד צדדית, וכי גם המפלגות החרדיות מאשרות את החזית הדתית שתעמוד מול אביגדור ליברמן.

ח"כ משה גפני מיהדות התורה אמר ל'יתד נאמן' כי: "יש תיאום בין המפלגות החרדיות לאיחוד הימין להציב חזית אחידה מול ליברמן. אם ליברמן יתעקש על עמדותיו, לא תהיה קואליציה". כזכור, יו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ פנה בסוף השבוע האחרון לראשי המפלגות החרדיות, אריה דרעי יו"ר מפלגת ש"ס, ויעקב ליצמן, יו"ר מפלגת יהדות התורה והציע להם להגיע כגוש אחד למשא ומתן הקואליציוני. לא מדובר רק בהצעה שקשורה רק בנושאים של דת ומדינה, אלא בהצעה לטובת ההסכמים הקואליציוניים בכלל, כאמור, על מנת ליצור תיאום ציפיות עם החרדים מול יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן.

 

15.04.2019

1. אסור לנו להיות שותפים בממשלה שמחמש רבי מרצחים (אלי יוסף)

ידינו שפכו את הדם הזה
הרב שלמה אבינר

אשרינו שיש לנו מדינה, שיש לנו כנסת, שיש לנו בחירות. אשרינו שיש לנו צבא המגן עלינו. פעם, בגלות, דמנו היה הפקר, עתה הוא שמור בחסדי ד'.
אך לא כן הוא בכל העולם. יש מלחמות ומלחמות אזרחים. הלואי יכולנו לפתור בעיות אלה, אך אין זה בידינו, אלא להתפלל על שלום כל המין האנושי בתפילת עלינו לשבח. אך אין זה מתיר לנו לעבור לקיצוניות ההפוכה ולמכור נשק למדינות המשתמשות בו כדי לרצוח אנשים חפים מפשע. זה איסור מפורש בגמרא, ברמב"ם ובשולחן ערוך. וגם בלי תורה, כל אדם ישר ומוסרי מבין שזה חטא ופשע.
במה דברים אמורים? במלחמת האזרחים בקמרון, שם אנחנו מספקים נשק ומאמנים לוחמים, ואותה יחידה, ה"גדוד להתערבות מהירה" R..I. ,Bנקראת בפי הקמרונים: "היחידה הישראלית". לא נוכל לומר: ידינו לא שפכו את הדם הזה. כבר שנתיים וחצי מתחוללת שם מלחמת אזרחים, בה נהרגו אלפים, ורבע מילוינים הפכו לחסרי בית. גם אם שני הצדדים הינם אכזריים ואלימים, אין זה מרשה לנו לקחת חלק בשריפת כפרים, ירי על בורחים, עינוי שבויים ואונס נשים.
לצערנו, זו לא הפעם הראשונה שאנו מסייעים בכגון זה. כבר היו דברים מעולה ברואנדה, בדרום סודן ובמיאמר.
נכון שחשוב מאוד למדינתנו לחזק את הקשר עם מדינות אפריקה, אבל לכל דבר יש גבול. אמנם היתה עתירה בג"ץ לפני כמה חודשים, אך לא יצא מזה כלום.
אני מקוה שמה שפרסמו שזרקו תינוק על קיר וירו בו – אינו נכון, אך גם לעשירית מזה אין לנו להיות שותפים.

דווח על תגובה לא ראויה
15.04.2019

2. הגיעו ימות המשיח סוף סוף איחוד של הציבור הדתי והחרדי בישראל (אור )

דווח על תגובה לא ראויה
15.04.2019

3. איחוד הרשימות הדתיות (חיים לוין)

כל הכבוד על האיחוד זה דבר מעולה חזקים וברוכים ויישר כח והצלחה ביחד ובשיתוף פעולה

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

שר האוצר כץ צילום:  Olivier Fitoussi/Flash90     

הושגה פשרה לתכנית המענקים: ילד ראשון עד רביעי - יקבלו 500 ש"ח, מילד חמישי ואילך יקבלו 300 ש"ח לכל ילד

קרא עוד