עתירת הרפורמים לבג"ץ מעכבת מינוי רבנים לעקורי גוש קטיף

רבני גוש קטיף מכהנים כיום בתקנים זמניים, זאת בעקבות עתירה שהגישה התנועה ליהדות מתקדמת, המונעת את מינויים הקבוע של רבני הקהילות

אורי פולק 21/05/12 17:18 כט באייר התשעב

עתירת הרפורמים לבג"ץ מעכבת מינוי רבנים לעקורי גוש קטיף
ePublicist-cc-by-nd, צילום: ePublicist-cc-by-nd

הועדה לביקורת המדינה דנה היום (ב') בשיקום עקורי גוש קטיף, בישיבה שהוביל יו"ר הוועדה הנכנס, ח"כ אורי אריאל.

בישיבה התברר כי עתירה לבג"ץ של התנועה ליהדות מתקדמת, מונעת את מינוי הקבע של 12 רבני קהילות גוש קטיף. זאת, כיוון שהעתירה מבקשת למנות גם רבנים רפורמים בהתיישבות, ועד שלא יוחלט כך - הוקפאו כל מינויי הרבנים. מנכ"ל משרד הדתות אביגדור אוחנה, סיפר בישיבה כי כיום רבני גוש קטיף מכהנים בתקנים זמניים, שכל שנה צריך לחדש אותו ולקבל את התקציב עבורו ממשרד ראש הממשלה.

דורון בן שלומי, יו"ר ועד המתיישבים, הזהיר כי חידוש התקן גורם מדי שנה הלנת שכרם של הרבנים. "לא ביקשנו יותר תקנים אך בחלק מהמקומות יש שינויים אישיים בקהילות מתחדשות", ציין בן שלומי. הראל גולדברג, נציג משרד המשפטים הודיע כי המדינה הגישה לבג"ץ בקשה להפשיר את הקפאת מינוי הרבנים בהתיישבות לגבי רבני גוש קטיף, וכי גם השופטים התבטאו ברוח זו.

כמו כן עלתה בישיבה סוגיית השמירה ביישובי מזרח-לכיש כנטע ובני דקלים, הנבנים אף הם בימים אלו. התברר כי אכן מונו רכזי ביטחון לישובים, אך לא ניתן להם כלי-רכב. מבקר המשרד לביטחון הפנים, יצחק שגב, הודיע כי אושר תקציב לרכבי ביטחון אך הודה כי טרם אושרו תקנים לשומרים בישובים.

בוועד מתיישבי גוש קטיף בירכו את היו"ר החדש של הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ אורי אריאל ואמרו כי "אנו מודים ליו"ר הוועדה על המעקב הצמוד שהוא מנהל אחר התנהלות הרשויות בטיפול במפוני גוש קטיף. גם אחרי שמונה שנים ישנם נושאים רבים שעדיין לא נפתרו, ופעילותו של ח"כ אריאל מקדמת מאוד נושאים אלו".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר