סגור

עתירה לוועדת הבחירות: פסלו מועמדותו של ברוך מרזל

עתירה הוגשה היום בכדי למנוע את מועמדותם של ברוך מרזל ומפלגת ישראל ביתינו בבחירות הקרובות

נתנאל לייפר, כיפה
טו בשבט התשעה
,
04 בפברואר, 2015 15:17
ויקיפדיה ללא זכויות

ויקיפדיה ללא זכויותצילום: ויקיפדיה ללא זכויות

היום (ד') הוגשה בקשה ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית, סלים ג'ובראן, לפסילת מועמדותו של ברוך מרזל מועמד רשימת 'יחד' בראשות אלי ישי ולפסילת רשימת 'ישראל ביתנו' ויו"ר המפלגה אביגדור ליברמן, מהשתתפות בבחירות לכנסת ה-20.

העתירה הוגשה על ידי אזרחים רגילים ולא על ידי תנועה ספציפית. לדבריהם, "המבקשים, רובם יהודים, עדיין נהנים מפריבילגיות של חופש ביטוי ופעולה פוליטית, אך מבחינת עמדותיהם עלולים אף הם למצוא עצמם כקורבנות להשתקה, דחיקת רגליים, החרמה ופגיעה, חרדים לפגיעה במרקם החיים הדמוקרטיים בישראל ולהשתרשותה של אידאולוגיה גזענית בחברה בישראל - וחמור מכך, בכנסת ובממשלה", נכתב בבקשה.

"מדיניות המשיבים ופעילותם שיחקה שנים ארוכות על גבול ההסתה לגזענות נגד המיעוט הערבי בישראל ונגד נציגיהם בכנסת. פעילות זו התחדדה סביב הבחירות לכנסת ה-19, כשהמשיבים טבעו את הסיסמה 'בלי נאמנות - אין אזרחות', כמובילת הקמפיין שלהם", כותבים העותרים.

לטענתם מאז אותו קמפיין של ליברמן, "חלה הקצנה בולטת בפעילות המשיבים, שהגיעה לשיאה בחודשים האחרונים, שבהם חצו המשיבים בהצהרה את הקו האדום של הגזענות ופוגגו כל עננה של ספק ביחס לכוונותיהם לפגוע בציבור הערבי בישראל ולהוציא אותו אל מחוץ למעגל החיים האזרחיים והדמוקרטיים".

תגובת מטה ההסברה של מפלגת יחד: "הבקשה לפסילת ברוך מרזל מלהתמודד בבחירות הינה חסרת כל בסיס משפטי. מעבר לכך היא מהווה חוצפה ועזות מצח בפרט כאשר היא מגיעה מרשימה המשלבת בתוכה סייעני אויב. חנין זועבי הייתה אמורה למצוא את עצמה מאחורי סורג ובריח לאחר בגידת במדינת ישראל במשט המרמרה. יש מספר חכים ערבים שמקומם הטבעי בפרלמנט בעזה".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בצלאל סמוטריץ' באולפן כיפה  צילום: כיפה

סמוטריץ': "פנייה של הבית היהודי לנפתלי בנט היא הפניית עורף לציונות הדתית"

קרא עוד